Hlavní navigace

Prodej pohledávky

  • (neregistrovaný) 80.83.67.---

    9. 1. 2014 9:32

    Dobry den,

    prosim, poradite jak vyřešit. Máme pohledávku za společností, která nebude asi uhrazena a ted máme i fyz.osobu, která by pohledávku odkoupila. Prosím, jak se toto řeší ? Je na to nějaká smlouva ? Jak se prosím proúčtujte ? je s tím spojena jeste nějaká povinnost vůči fu ?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 1. 2014 12:22

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: Prodej pohledávky
      smlouva o postoupení pohledávek
      546 daňový náklad do výše příjmu zvýšeného o vytvořené OP/311
      546 nedaňový náklad nad výše uvedené/311
      315 nebo 378/646 zdanitelný výnos
      646/211
      FÚ nic nehlásíte

    • 9. 1. 2014 12:44

      alen1 (neregistrovaný) 91.228.45.---

      Re: Prodej pohledávky
      Bylo by vhodné se podívat nejprve do nového obč. zákoníku na § 1879-1887, pak teprve s ohledem na nová ustanovení řešit. Zejména je důležitý § 1885 (ručení za dobytnost pohledávky).

    • 9. 1. 2014 13:04

      Jiras (neregistrovaný) 80.83.67.---

      Re: Prodej pohledávky
      Děkuji moc,
      jen nerozumim uctovani 646/211 ?
      ja bych uctovala 311/602, 343 vydana fa vč. dph, OP jsme zatím netvořili. Musím o nich prvně zúčtovat ? pak bych vyřadila dan. pohl. 546/311 a pak zúčtuji předpis 315/646 - postopuení pohl. a jak zaplati tak pak uz jen 211/315. může to tak být bez tech vytvořených OP ?

    • 9. 1. 2014 13:42

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: Prodej pohledávky
      omlouvám se, samozřejmě 315/211
      pokud jste zatím netvořili OP, tak ano

    • 9. 1. 2014 14:29

      Jiras (neregistrovaný) 80.83.67.---

      Re: Prodej pohledávky
      >>>>Dobry den,
      >>>>
      >>>>prosim, poradite jak vyřešit. Máme pohledávku za
      >>>>společností, která nebude asi uhrazena a ted máme i
      >>>>fyz.osobu, která by pohledávku odkoupila. Prosím, jak
      >>>>se toto
      >>>>řeší ? Je na to nějaká smlouva ? Jak se prosím
      >>>>proúčtujte ? je s tím spojena jeste nějaká povinnost
      >>>>vůči fu
      >>>>?
      >>>smlouva o postoupení pohledávek
      >>>546 daňový náklad do výše příjmu zvýšeného o
      >>>vytvořené
      >>>OP/311
      >>>546 nedaňový náklad nad výše uvedené/311
      >>>315 nebo 378/646 zdanitelný výnos
      >>>646/211
      >>>FÚ nic nehlásíte
      >>Děkuji moc,
      >>jen nerozumim uctovani 646/211 ?
      dekuji moc
      a ano, vase odpově+d, znamena jako ano, ze nemusime tvořit
      >>ja bych uctovala 311/602, 343 vydana fa vč. dph, OP
      >>jsme zatím netvořili. Musím o nich prvně zúčtovat ?
      >>pak
      >>bych vyřadila dan. pohl. 546/311 a pak zúčtuji
      >>předpis
      >>315/646 - postopuení pohl. a jak zaplati tak pak uz
      >>jen 211/315. může to tak být bez tech vytvořených OP ?
      >>
      >omlouvám se, samozřejmě 315/211
      >pokud jste zatím netvořili OP, tak ano
      a ano, vase odpověd, znamena jako ano, ze nemusime tvořit OP ? Ze muzeme hned danove 546 ?
      diky a hezký den

    • 9. 1. 2014 14:54

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: Prodej pohledávky
      ano jsem odpověděla na váš dotaz "může to tak být bez OP?"
      daňově jen do výše příjmu

    • 30. 1. 2014 10:07

      Jiras (neregistrovaný) 80.83.67.---

      Re: Prodej pohledávky
      Dobry den,
      tak jsem tady jeste jednou a prosim o radu.
      Proúčtovano mam v minulem roce, smlouva o postoupení byla take sepsana v min. roce. Otazku mam ohledne puvodni vydane faktury. Tu mam asi ze seznamu pohledávek na inventury k 31/12/2013 vyřadit, je odpesaná. A novou pohledávku, kterou mám na účtu 315, mám pouze na tomto účtu, jinak nikde¨. Je to tak správně ? Vse mám zúčtované v 2013 i když úhrady budou az v 2014 dle spl. kalendáře. Může to tak zůstat ?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).