Hlavní navigace

Vrácení dane

• (neregistrovaný) 88.101.147.---

9. 1. 2014 14:53

Dobrý den, mám na Vás poněkud zapeklitější dotaz. Snad mi někdo poradí. V roce 2013 jsem po dobu 2 měsíců vykonávala práci v Guernesey channel Islands (jsou to ostrovy patřící k Velké británii). Dozvěděla jsem se, že mám možnost zažádat si prostřednictvím jejich formuláře o vrácení daně, která mi byla stržena. Musím také doložit co jsem po celý rok od 1. 1. 2013 do 31. 12. 2013 vykonávala. V ČR jsem poté měla jsem dvě bridády jednu na dohodu o provedení práce, kde výdělek nepřesáhl min. mzdu a na základě doložení potvrzení o studiu mi nebyly sraženy daně ani sociální a zdravotní. Teď od 1. 11. 2013 mám práci na DPČ, kde se mi strhává sociální i zdravotní. Jednou mi strhli i zálohovou daň, protože ztratili moje prohlášení poplatníka. Teď jsem ho, ale podepsala znovu a daň se mi již strhávat nebude a o tu strhlou si zažádám v ročním zúčtování. Chci se zeptat jsem- li studentem u koho si mám zažádat, aby mi potvrdil moje výdělky za rok 2013 ? Na úřadě práce vedená nejsem jelikož jsem studentem. Tak si nejsem jistá na koho se v tomto případě obrátit. Povrzení, že jsem student mi nejspíš vydá příslušná fakulta, kterou studuji a potvrzení o výdělku mi musí potvrdit zaměstnavatel, že ano? A je vůbec potřeba si potvrzení o výdělku nechat vypsat nebo je to v mém případě irelevatní jelikož jsem student? Nestačilo by pouze potvrzení o studiu? Pokud se někdo s touto problematikou setkal a může mi poradit, uvítám jakékoliv rady.
    Děkuji za odpověd

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 1. 2014 19:38

mzdovka (neregistrovaný) 194.108.129.---

Re: Vrácení dane
      Dobrý den, odpovím částečně, jednak jako student, který si chce požádat o zúčtování, žádá vždy posledního plátce a je povinnen mu doložit příjmy z předchozích zaměstnání v daném období, ale u Vás bude problém, z příjmu ze zahraničí, které by jste měla přiznat sama v daňovém podání. Co uvádíte u DPP do 10000 se nestrhává sociálka ani zdravotní a u DPČ se strhává nad 2500.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).