Hlavní navigace

OSVČ_nárok na rodičovskou dovolenou

 • (neregistrovaný) 31.186.186.---

  9. 1. 2014 14:59

  Dobrý den,

  už jsem po pravdě dost zoufalá, neb si mi přehazuje úřad práce a PSSZ :(

  Pokusím se, co nejlépe vysvětlit můj problém. Mám 3-letou dceru, jsem OSVČ a od 10 měsíců mé dcerky normálně pracuju a podavám přehedy na PSSZ, jako vedlejší činnost.

  1) jsem OSVČ na rodičovské, která mi končí 7.2.2014
  2) v srpnu jsem zjistila, že jsem dost neplánovaně znovu v jiném stavu, tak jsem si chtěla začít platit nemocenskou, ale bylo mi řečeno, že už to nemá cenu, neb nesplním podmínku 9 měsíců před nástupem na MD.
  3) na PSSZ mi tedy poradili ať se příhlásím k nemocenskému alespoň 3 měsíce před nástupem 6 týdnů před porodem. Tak jsem se 6. listopadu přihlásila k nemocenskému a platím 400,- / měsíčně + si musím příplácet na důchodové 5.079,- a to všechno kvůli tomu, abych si mohla rozhodnout, jak dlouho budu na rodičovské dovolené. K čemuš prý údajně potřebuju splnit určitý denní vyměřovací základ, který mi minulý rok řekli 380,- / den a dnes 560,- / den, což pří placení takové nemocenské nesplním.
  4) za minulý rok budu mít podle přehledu zisk 207.000,-, s kterého budu platit SP, které celé minulý rok zálohově (2tis./měs) platím.

  Poradí mi prosím někdo, kolik tedy mám zaplatit na nemocenském, abych se dostala na 2 roční hranici 11.500,-/měsíčně, nebo co pro to udělat? Myslím konkrétné a ne všeobecně paragrafy, neb článků a zákonů už jsem přečetla a chytrá z nich nejsem.

  Už opravdu nevím. Od 1 roku dcerky pracuju, platím SP, daně a ZP, dovolila jsem si otěhotnět a tento úřední moloch mi chce nechat doma za 3600,- na 4 roky!!

  Děkuji Míša D.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).