Hlavní navigace

Kontrola z Fú

  • (neregistrovaný) 90.182.225.---

    14. 1. 2014 11:10

    Dobrý den, jestliže neuplatním odpis ( v DE) mohu třeba 3 roky za sebou?Vzhledem k příjmům a výdajům bych nemusela.
    Když Fú bude kontrolovat a já v DE budu uplatňovat odpisy, může jít až k prvnímu roku odpisu dané věci? Tzn. za kolik jsme pořídili, jak spočítali jednotlivé roky odpisů a doměřit do takové vzdálenosti nebo jenom za tři roky zpětně, budeli se to týkat dané věci odpisu?Mnohokrát děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 1. 2014 11:19

      J. (neregistrovaný) 90.182.225.---

      Re: odložení odpisů jakkoliv potřebuji?
      >Dobrý den, jestliže neuplatním odpis ( v DE) mohu
      >třeba 3 roky za sebou?Vzhledem k příjmům a výdajům bych
      >nemusela.
      >Když Fú bude kontrolovat a já v DE budu uplatňovat
      >odpisy, může jít až k prvnímu roku odpisu dané věci? Tzn.
      >za kolik jsme pořídili, jak spočítali jednotlivé roky
      >odpisů a doměřit do takové vzdálenosti nebo jenom za
      >tři roky zpětně, budeli se to týkat dané věci
      >odpisu?Mnohokrát děkuji

    • 14. 1. 2014 11:43

      Ondřej Drbal (neregistrovaný) 77.236.203.---

      Re: kontrola z Fú
      §26 (8) Odpisy pro účely zákona není poplatník povinen uplatnit, přitom odpisování lze i přerušit, ale při dalším odpisování je nutné pokračovat způsobem, jako by odpisování přerušeno nebylo, a to za podmínky, že v době přerušení neuplatní poplatník (vlastník ani nájemce) výdaje paušální částkou podle § 7 nebo § 9. Pokud poplatník (vlastník nebo nájemce) uplatní výdaje paušální částkou, nelze za toto zdaňovací období uplatnit odpisy v prokázané výši ani o tuto dobu prodloužit odpisování pro daňové účely. Po dobu uplatňování výdajů paušální částkou vede poplatník (vlastník nebo nájemce) odpisy pouze evidenčně.

      Ve většině případů tedy lze přerušit odpisování majetku klidně na několik let bez jakéhokoliv zdůvodňování.

    • 14. 1. 2014 11:57

      mirka.p

      Re: kontrola z Fú
      Podle mého názoru, pokud uplatňujete v tom roce odpis, může kontrola chtít vidět pořizovací doklad toho majetku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).