Hlavní navigace

DPH u prodeje vozu

  • (neregistrovaný) 77.237.151.---

    14. 1. 2014 13:42

    Dobrý den,

    chtěl jsem se zeptat mám starší auto po úplném zaplacení leasingu, které již služebně nevyužívám budu ho prodávat, musím odvést 21% DPH z prodejní ceny? Jsem plátce DPH

    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 1. 2014 14:04

      beruš (neregistrovaný) 78.136.161.---

      Re: DPH u prodeje vozu
      Ano musíte.A příjem z prodeje Vám půjde i do SPa ZP.

    • 14. 1. 2014 14:38

      Maxx (neregistrovaný) 62.129.61.---

      Re: DPH u prodeje vozu
      Pro posouzení DPH je v dotazu málo informací.
      POkud jste při nákupu auta neměl nárok na odpočet DPH (nebylo možné odečíst DPH u osobních aut na vstupu do tuším 2009) - tak budete prodávat bez DPH.

      Pokud jste OSVČ - můžete auto vyřadit z obchodního majetku do osobního užívání - pak zdaníte prodej pod § 10 a nebudete z prodeje odvádět SP a ZP.

    • 14. 1. 2014 14:42

      brumba (neregistrovaný) 78.136.161.---

      Re: DPH u prodeje vozu
      Pokud byl uplatněn odpočet DPH,pak i při vyřazení do os.užívaní musí odvézt DPH z ceny obvyklé ke dni vyřazení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).