Hlavní navigace

Odpovědnost externí účetní firmy

• (neregistrovaný) 82.202.73.---

15. 1. 2014 7:26

ZA co odpovídá externí účetní firma zpracovávající účetnictví? Co pak po ní firma může chtít - pokuty? Penále? Úroky z prodlení?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 1. 2014 7:33

alen1 (neregistrovaný) 91.228.45.---

Re: odpovědnost externí účetní firmy
      Způsobenou škodu.
      §2950 nového obč. zákoníku.
      Ptáte se z pozice klienta nebo učetní firmy?
      Protože účetní firma by již měla znát důsledky §2950.

• 15. 1. 2014 9:47

ágnes (neregistrovaný) 82.202.73.---

Přemýšlím co by pro mě znamelo po MD začít podnikat na ŽL účetní poradenství. Za co vše účetní odpovídá za škodu ? Nikdo mě totiž nepojistí na výkon podnikání

• 15. 1. 2014 10:40

alen1 (neregistrovaný) 91.228.45.---

Možbná byste nejprve měla zjiš´tovat relevantní informace, než takhle napsat větu " Nikdo mě totiž nepojistí na výkon podnikání".
      Účetní přeci mají možnost se profesně pojistit, je ovšem otázka, co vše pojistka kryje.
      Zrovna tak by vám stálo za to se kouknout do některých zákonů, abyste tušila, co vše to obnáší.

• 15. 1. 2014 11:06

ágnes (neregistrovaný) 82.202.73.---

Já dělala před MD účetní na HPP. Chtěla jsem jen poradit .... Chtěla jsem se ještě věnovat dětem a tak jsem přemýšlela, co kdybych dělala z domova na ŽL. A co by z toho plynulo . A k pojištění - Byla jsem na několika pojišťovnách a tam mi řekli, že jestliže " nemám kulaté razítko" tak mě nepojistí. Anebo za sumu, kterou si ani za rok nevydělám.

• 20. 1. 2014 15:39

. (neregistrovaný) 77.240.103.---

Levnější variantu odpovědnostního pojištění pro účetní nabízí Svaz účetních, v každém kraji to mají pro "své" ovečky jinak. Včetně povinností navštěvovat jejich někdy předražená školení.

Na HPP jste dělala účetní - ve smyslu zpracování kompletního firemního účetnictví? Včetně výpočtu daní a mezd?

Ptala jste se, .... Co pak po ní firma může chtít - pokuty? Penále? Úroky z prodlení? .....
      Může chtít nahradit všechny Vámi uváděné škody, pokud je účetní způsobí.

Odpovědnost externí účetní je od letošního roku hrozná. Snížení náhrady škody bude pro externí účetní také velice obtížné. Viz. NOZ § 2953 Snížení náhrady

Co zkusit pro začátek nabídnout pomoc některé soukromé účetní ve Vašem okolí?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).