Hlavní navigace

Kód zdaňovacího období na přiznání DPH

  • (neregistrovaný) 91.224.48.---

    15. 1. 2014 15:36

    Dobrý den, prosím o upřesnění kódu zdaňovacího období následujícího roku v přiznání k DPH. Musí tam být vždy kód M a nebo Q a nebo když se nic nemění nemusí být žádný? Používám TaxEdit a tam mě nabízí variantu, že se nemění nic, tak se nic nepíše a jinak že se píše M jen když se mění ze Q na měsíční dle obratu. O téhle novince nevím, ale nerada bych měla přiznání špatně.
    Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 1. 2014 15:47

      jinka (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: Kód zdaňovacího období na přiznání D
      Vy nevěříte taxeditu?
      Pak je dobré si pročíst pokyny
      Kolonku „Kód zdaňovacího období následujícího roku“ vyplní plátce pouze v řádném přiznání za poslední zdaňovací období kalendářního roku
      následovně:
      Q uvede plátce, jehož zdaňovacím obdobím je kalendářní měsíc a který se rozhodl, že jeho zdaňovacím obdobím pro příslušný kalendářní
      rok bude kalendářní čtvrtletí (§ 99a odst. 1)
      M uvede plátce, jehož zdaňovacím obdobím je kalendářní čtvrtletí a který se rozhodl, že jeho zdaňovacím obdobím pro příslušný kalendářní
      rok bude kalendářní měsíc nebo již nesplňuje podmínky pro čtvrtletní zdaňovací období dle § 99a odst. 1.
      Plátci, jejichž zdaňovací období se v následujícím kalendářním roce nemění, kód zdaňovacího období nevyplňují.
      Uvedení kódu v přiznání za poslední zdaňovací období kalendářního roku nahrazuje oznámení o změně zdaňovacího období

    • 16. 1. 2014 7:57

      Lenka12 (neregistrovaný) 91.224.48.---

      Re: Kód zdaňovacího období na přiznání D
      Moc děkuji za odpověď. Taxu věřím, jen nemáme aktualizaci na rok 2013/2014 a tak jsem raději položila dotaz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).