Hlavní navigace

Srážková nebo zálohová daň

• (neregistrovaný) 213.226.251.---

17. 1. 2014 7:02

Dobré ráno,

ráda bych věděla co je lepší pro paní, která má u nás DPP. Výše měs. odměny je něco přes 2.000,- Kč, paní je st. důchodce.

Ona nemá žádné slevy na dani, ani odečitatelné položky.

Asi by jí lépe vycházela srážková daň, je to tak?

Navíc jsem četla, že v roce 2014 se trošku mění podmínky pro sr. daň a ona by i při srážkové mohla případně žádat o vrácení. Je to tak?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 1. 2014 7:25

jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

Re: srážková nebo zálohová daň
      Osobně preferuji podepsané prohlášení a to z pohledu mzdovky. Pokud by si paní chtěla dodatečně podepsat prohlášení, pak musíte všechny měsíce přepočítávat ze srážkové daně na zálohovou.
      Ano, máte pravdu, že od 1.1.2014 jsou u srážkové daně změny, i na srážkovou daň budete mohla vysavit potvrzení o zdanitelných příjmech. Ale jelikož jsem se nedočetla, že by zaměstnanec nemohl dodatečně u srážkové daně podepsat prohlášení, pak se přikláním k podepsanému prohlášení.

• 17. 1. 2014 7:34

endy (neregistrovaný) 213.226.251.---

Re: srážková nebo zálohová daň
      Já bych paní ráda udělala nejlepší možnou variantu. Protože u nás na DPP pracuje již déle a opravdu nikdy nedonesla žádné potvrzení, které by jí snížilo základ daně, tak si myslím, že ani letos tomu nebude jinak. Pochopitelně netvrdím, že nikdy nemůžeme dopředu tušit zda si něco neuzavře - ale podle toho jak říká, že obrací každou korunu tomu bude nadále stejně...
      Nicméně, teď když se koukám na její pásky, má měsíčně vždy zákad na stovky - takže ono je to nakonec jedno...
      Děkuji vám a přeji hezký den.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).