Hlavní navigace

Stravenky

  • (neregistrovaný) 91.112.10.---

    20. 1. 2014 15:00

    Prosím Vás...máme stravenky..vím,že je 213/321, následně na 527 a 528, jelikož celé hradí firma.

    Ale kam zaúčtuji náklady na zprostředkování stravenek?

    Děkuji. Protože ty náklady jsou včetně dph.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 1. 2014 15:29

      janina36 (neregistrovaný) 217.112.161.---

      Re: Stravenky
      v PU účtuji např. 10 000,- stravenky 21301/321
      250,- služba 518/321
      52 DPH 3433/321

    • 20. 1. 2014 19:57

      v.e.n.d.y.

      Re: Stravenky
      Pokyn D-6, k §24 odst.2 19. Za stravování zajišťované prostřednictvím jiných subjektů podle § 24 odst. 2 písm. j) bod 4. zákona se považuje stravování smluvně zabezpečené zaměstnavatelem v jiném než ve vlastním stravovacím zařízení nebo ve vlastním zařízení pronajatém na základě smlouvy o pronájmu. Přitom lze za daňový výdaj považovat příspěvek na jedno jídlo za jednu směnu. Při zajištění stravování prostřednictvím stravenek se cenou jídla rozumí hodnota stravenky včetně poplatku za zprostředkování jejího nákupu. Pro posouzení doby trvání pracovní směny je rozhodná délka pracovní směny stanovená zaměstnavatelem konkrétnímu zaměstnanci v souladu se zákoníkem práce.
      .....provize za zprostředkování musí být součástí ceny stravenky a daňově uznatelných je 55% z ní...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).