Hlavní navigace

Dovolená

  • (neregistrovaný) 81.19.2.---

    20. 1. 2014 15:08

    Prosím o info - čerpání dovolené po materské dovolené musí být bezprostředně nebo si zaměstnkyně může kdykoliv během čerpání rodičovské dovolené zažádat o vyčerpání řádné dovolené, na kterou má nárok?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 1. 2014 17:16

      kkkkk (neregistrovaný) 81.19.2.---

      Re: Dovolená
      Mzdová účetní mi píše, že si může o tu dovolenou zažádat kdykoliv, já myslela, že jen v návaznosti na mateřskou dovolenou.
      Zaměstnankyně je už nyní půl roku na rodičovské dovolené...
      Je to někde možné najít v zákoně, prosím?

    • 20. 1. 2014 17:32

      dann (neregistrovaný) 78.102.37.---

      Re: Dovolená
      >>>Prosím o info - čerpání dovolené po materské dovolené
      >>>musí být bezprostředně nebo si zaměstnkyně může
      >>>kdykoliv během čerpání rodičovské dovolené zažádat o
      >>>vyčerpání řádné dovolené, na kterou má nárok?
      >>>
      >>
      >>Ihned po MD. Jinak až po skončení RD.
      >
      >Mzdová účetní mi píše, že si může o tu dovolenou
      >zažádat kdykoliv, já myslela, že jen v návaznosti na
      >mateřskou dovolenou.
      >Zaměstnankyně je už nyní půl roku na rodičovské
      >dovolené...
      >Je to někde možné najít v zákoně, prosím?

      Samozřejmě, požádat může, ale zaměstnavatel není povinen vyhovět. Kdežto požádá-li si bezprostředně po MD, před nástupem na RD je povinen vyhovět. zákoník práce § 211 až 223 - vše o dovolené.
      >
      >

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).