Hlavní navigace

Potvrzení o zdani.příjmech a roční vyúčt

• (neregistrovaný) 195.39.65.---

21. 1. 2014 15:35

Dobrý den,

prosím Vás moc. Narazila jsem na zaměstnance, kterému jsem po odchodu na jeho žádost v březnu vystavila potvrzení o zdanitelných příjmech. Nyní chce udělat RZD že nikde nepracovala.

Chtěla jsem po ní to vystavené potvrzení, když ho má k ničemu, ale tvrdí, že ho ztratila. Mohu i když jsem vystavila toto potvrzení udělat RZD? Mám strach abych jelikož jsem ho vystavila si ještě nepodala daňové přiznání. Nějakou takovou myšlenku jsem zaslechla, že by chtěla s tím mým potvrzení. Vrátí se ji 15 000 jakože za odstupné atd.

Děkuji moc

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 1. 2014 16:27

EvaLi (neregistrovaný) 80.250.1.---

Re: potvrzení o zdani.příjmech a roční v
      Požádá-li o zúčtování a jste poslední zaměstnavatel v roce, jste povinna provést a ona nemusí původní potvrzení vracet (ukazovat). Teoreticky můžete koncem března vznést na příslušný FÚ dotaz, protože v Prohlášení poplatník jen prohlašuje, že není povinen podat přiznání, nikoliv, že ho nepodává. Zdravím

• 21. 1. 2014 16:35

RenataH (neregistrovaný) 82.99.163.---

Já bych řekla, že to není tak jednoznačné. Ona má vlastně 3 roky na to, aby podala DP a vy nemůžete 3 roky volat na FÚ, jestli ho nepodala. Pokud jste potvrzení vystavila na její žádost, ať vám ho vrátí. Já bych bez vráceného potvrzení o zd.příjmech RZD odmítla provést (i když vím, že zaměstnavatel je povinen,zaměstnanec je ale povinen doložit všechny podklady).

• 21. 1. 2014 17:45

jasná. (neregistrovaný) 80.82.146.---

Taky bych RZD neprovedla, dokud potvrzení o zdan. příjmech nevrátí. Pokud nevrátí, ať si podá daňové přiznání a vy mu vystavíte nové potvrzení, kde tuto skutečnost uvedete.

• 22. 1. 2014 9:50

Lenka H. (neregistrovaný) 195.39.65.---

Děkuji moc za pomoc, zaslala jsem ji info, a že chci vrátit zpět Potvrzení. Ještě jednou děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).