Hlavní navigace

OSVČ - uplatnění dítěte

  • (neregistrovaný) 213.29.62.---

    22. 1. 2014 8:02

    Prosím vás, kdy lze uplatnit dítě u OSVČ? V práci si dávají slevy na dítě ženy podnikajících manželů, protože si nemohou uplatnit, když podnikají. Je to pravda?
    Děkuji Kara

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 1. 2014 8:05

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: OSVČ - uplatnění dítěte
      Tak trochu. Pokud by uplatňovali skutečné náklady, tak můžou daňové zvýhodnění uplatnit, ale když uplatňují výdaje procentem z příjmu, tak ne.

    • 22. 1. 2014 8:48

      katka1 (neregistrovaný) 90.179.152.---

      Re: OSVČ - uplatnění dítěte
      Ještě Líbo, když je manžel zaměstnán a i podniká a uplatňuje výdaje paušálem a příjmy z podnikání dosahuní 1/4 příjmů ze zaměstnání, tak si daňové zvýhodnění na děti uplatit může.
      Jen nemohu najít paragraf. Prosím

    • 22. 1. 2014 8:51

      katka1 (neregistrovaný) 90.179.152.---

      Re: OSVČ - uplatnění dítěte
      už jsem to našla § 35 ca

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).