Hlavní navigace

Hízdné a údaje v TP

  • (neregistrovaný) 62.201.23.---

    22. 1. 2014 12:47

    Prosím o radu,lze vyplatit zaměstanci jízdné na auto,které není na jeho jméno,ale na s.r.o. ?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 1. 2014 12:54

      v.e.n.d.y.

      Re: hízdné a údaje v TP
      1) slušnost při pokládání dotazu (třeba děkuji)
      2) nevíme jestli byl zaměstnanec vyslán na služební cestu a bylo mu povoleno auto
      3) nevíme, jestli auto bylo firmy, která ho vyslala na prac. cestu nebo jiné s.r.o.
      ...takže bohužel neodpovím

    • 22. 1. 2014 13:50

      janička (neregistrovaný) 62.201.23.---

      Re: hízdné a údaje v TP
      Omlouvám se, ale chtěla jsem opravit hlavičku a omylem jsem to už celé uložila.
      Zaměstnanec vyslán na služební cestu firmou kde nyní pracuje
      a bylo mu povoleno auto.Ale předložil TP a tam není majitel on, ale úplně cizí s.r.o.,kde není vůbec veden ani jako zaměstnanec, ani jako majitel. Nevím, zda mu mám jízdné proplatit. Domnívám se, že buď bude auto na jeho jméno, nebo mu musí být pronajato s.r.o., která je napsaná v TP. Mám pravdu ? Děkuji za Vaší odpověď. Jana

    • 22. 1. 2014 14:19

      v.e.n.d.y.

      Re: hízdné a údaje v TP
      Opírám se o zákon o zákoník práce, § 157, odst.3 - zákon nezkoumá, čí je to vozidlo a zaměstnanci náleží základní náhrada + PHM. Je věcí zaměstnance, jaký vztah má s s.r.o., který mu auto půjčil. Ale já jako zaměstnavatel, bych požadovala doložení havarijního pojištění na toto auto. A hlavně vše by mělo být sjednáno a vyjasněno před pracovní cestou!!

    • 22. 1. 2014 14:31

      janička (neregistrovaný) 62.201.23.---

      Re: hízdné a údaje v TP
      >>>>Prosím o radu,lze vyplatit zaměstanci jízdné na
      >>>>auto,které není na jeho jméno,ale na s.r.o. ?
      >>>1) slušnost při pokládání dotazu (třeba děkuji)
      >>>2) nevíme jestli byl zaměstnanec vyslán na služební
      >>>cestu a bylo mu povoleno auto
      >>>3) nevíme, jestli auto bylo firmy, která ho vyslala
      >>>na
      >>>prac. cestu nebo jiné s.r.o.
      >>>...takže bohužel neodpovím
      >> Omlouvám se, ale chtěla jsem opravit hlavičku a
      >>omylem jsem to už celé uložila.
      >>Zaměstnanec vyslán na služební cestu firmou kde nyní
      >>pracuje
      >> a bylo mu povoleno auto.Ale předložil TP a tam není
      >>majitel on, ale úplně cizí s.r.o.,kde není vůbec
      >>veden
      >>ani jako zaměstnanec, ani jako majitel. Nevím, zda mu
      >>mám jízdné proplatit. Domnívám se, že buď bude auto
      >>na
      >>jeho jméno, nebo mu musí být pronajato s.r.o., která
      >>je napsaná v TP. Mám pravdu ? Děkuji za Vaší odpověď.
      >>Jana
      >Opírám se o zákon o zákoník práce, § 157, odst.3 -
      >zákon nezkoumá, čí je to vozidlo a zaměstnanci náleží
      >základní náhrada + PHM. Je věcí zaměstnance, jaký vztah
      >má s s.r.o., který mu auto půjčil. Ale já jako
      >zaměstnavatel, bych požadovala doložení havarijního pojištění
      >na toto auto. A hlavně vše by mělo být sjednáno a
      >vyjasněno před pracovní cestou!!

    • 22. 1. 2014 14:32

      janička (neregistrovaný) 62.201.23.---

      Re: hízdné a údaje v TP
      >>>>>Prosím o radu,lze vyplatit zaměstanci jízdné na
      >>>>>auto,které není na jeho jméno,ale na s.r.o. ?
      >>>>1) slušnost při pokládání dotazu (třeba děkuji)
      >>>>2) nevíme jestli byl zaměstnanec vyslán na služební
      >>>>cestu a bylo mu povoleno auto
      >>>>3) nevíme, jestli auto bylo firmy, která ho vyslala
      >>>>na
      >>>>prac. cestu nebo jiné s.r.o.
      >>>>...takže bohužel neodpovím
      >>> Omlouvám se, ale chtěla jsem opravit hlavičku a
      >>>omylem jsem to už celé uložila.
      >>>Zaměstnanec vyslán na služeb
      ní cestu firmou kde nyní
      >>>pracuje
      >>> a bylo mu povoleno auto.Ale předložil TP a tam není
      >>>majitel on, ale úplně cizí s.r.o.,kde není vůbec
      >>>veden
      >>>ani jako zaměstnanec, ani jako majitel. Nevím, zda mu
      >>>mám jízdné proplatit. Domnívám se, že buď bude auto
      >>>na
      >>>jeho jméno, nebo mu musí být pronajato s.r.o., která
      >>>je napsaná v TP. Mám pravdu ? Děkuji za Vaší odpověď.Díky za odpověď. Jana
      y za
      >>>Jana
      >>Opírám se o zákon o zákoník práce, § 157, odst.3 -
      >>zákon nezkoumá, čí je to vozidlo a zaměstnanci náleží
      >>základní náhrada + PHM. Je věcí zaměstnance, jaký
      >>vztah
      >>má s s.r.o., který mu auto půjčil. Ale já jako
      >>zaměstnavatel, bych požadovala doložení havarijního
      >>pojištění
      >>na toto auto. A hlavně vše by mělo být sjednáno a
      >>vyjasněno před pracovní cestou!!

    • 22. 1. 2014 14:34

      janička (neregistrovaný) 62.201.23.---

      Re: hízdné a údaje v TP
      >>>>>>Prosím o radu,lze vyplatit zaměstanci jízdné na
      >>>>>>auto,které není na jeho jméno,ale na s.r.o. ?
      >>>>>1) slušnost při pokládání dotazu (třeba děkuji)
      >>>>>2) nevíme jestli byl zaměstnanec vyslán na služební
      >>>>>cestu a bylo mu povoleno auto
      >>>>>3) nevíme, jestli auto bylo firmy, která ho vyslala
      >>>>>na
      >>>>>prac. cestu nebo jiné s.r.o.
      >>>>>...takže bohužel neodpovím
      >>>> Omlouvám se, ale chtěla jsem opravit hlavičku a
      >>>>omylem jsem to už celé uložila.
      >>>>Zaměstnanec vyslán na služeb
      >ní cestu firmou kde nyní
      >>>>pracuje
      >>>> a bylo mu povoleno auto.Ale předložil TP a tam není
      >>>>majitel on, ale úplně cizí s.r.o.,kde není vůbec
      >>>>veden
      >>>>ani jako zaměstnanec, ani jako majitel. Nevím, zda mu
      >>>>mám jízdné proplatit. Domnívám se, že buď bude auto
      >>>>na
      >>>>jeho jméno, nebo mu musí být pronajato s.r.o., která
      >>>>je napsaná v TP. Mám pravdu ? Děkuji za Vaší
      >>>>odpověď.Díky za odpověď. Jana
      >y za

      >>>>Jana
      >>>Opírám se o zákon o zákoník práce, § 157, odst.3 -
      >>>zákon nezkoumá, čí je to vozidlo a zaměstnanci náleží
      >>>základní náhrada + PHM. Je věcí zaměstnance, jaký
      >>>vztah
      >>>má s s.r.o., který mu auto půjčil. Ale já jako
      >>>zaměstnavatel, bych požadovala doložení havarijního
      >>>pojištění
      >>>na toto auto. A hlavně vše by mělo být sjednáno a
      >>>vyjasněno před pracovní cestou!! Děkuji za odpověď a přeji pěkný den. Jana

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).