Hlavní navigace

Silniční daň

  • (neregistrovaný) 88.146.206.---

    22. 1. 2014 16:02

    Dobrý den,

    nevím si rady s výpočtem silniční daně. Firma koupila automobil s datem první registrace 11/2004. Na rok 2013 mi vychází nárok na slevu na dani na 10 měsíců 25%. V tom problém nevidím, ale vůz se začal používat od 04/2013. Poradí mi někdo, jak postupovat?

    Dále bych měla ještě jeden dotaz a to takový, zda se má platit silniční daň na jeden vůz používaný ve více firmách? Stačí odvést v jedné firmě, nebo ve všech?

    Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 1. 2014 16:15

      Ondřej Drbal (neregistrovaný) 77.236.203.---

      Re: silniční daň
      >Dobrý den,
      >
      >nevím si rady s výpočtem silniční daně. Firma koupila
      >automobil s datem první registrace 11/2004. Na rok
      >2013 mi vychází nárok na slevu na dani na 10 měsíců 25%.
      >V tom problém nevidím, ale vůz se začal používat od
      >04/2013. Poradí mi někdo, jak postupovat?

      Zaplatíte za měsíce 4-12/2013, vychází Vám to sleva 25% na měsíce 4-10 a 11-12 bez slevy.

      >
      >Dále bych měla ještě jeden dotaz a to takový, zda se
      >má platit silniční daň na jeden vůz používaný ve více
      >firmách? Stačí odvést v jedné firmě, nebo ve všech?
      >
      >Děkuji za odpověď.

      Platí se jen jednou a poplatníkem bude firma, která je zapsána jako majitel vozidla.

    • 29. 1. 2014 15:51

      PPetra (neregistrovaný) 88.146.206.---

      Re: silniční daň
      Děkuji Vám za odpověď. K tomu druhému dotazu ohledně dvou firem užívajících jeden vůz - majitel vozu podle TP je leasingová společnost a vůz je jednoho ze zaměstnanců. Jak se to bude odvádět, když mu je vypláceno cestovné z těch dvou firem?

      Děkuji a přeji pěkný den.

    • 29. 1. 2014 17:41

      Ondřej Drbal (neregistrovaný) 77.236.203.---

      Re: silniční daň
      Za tohle vozidlo asi bude platit firma - zaměstnavatel,
      §4/2/a Poplatníkem daně je rovněž zaměstnavatel, pokud vyplácí cestovní náhrady svému zaměstnanci (Pozn. č. 4a: § 6 odst. 2 zákona č. 586/1992 Sb., ve znění pozdějších předpisů.) za použití osobního automobilu nebo jeho přípojného vozidla, pokud daňová povinnost nevznikla již provozovateli vozidla

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).