Hlavní navigace

Silniční daň+paušál na auto

  • (neregistrovaný) 217.196.214.---

    22. 1. 2014 17:17

    Podnikatel FO má v obchodním majetku auto, platí za něho silniční daň, uplatní do nákladů 80% paušálu na toto auto=4000,- měsíčně. Může si jeho manželka, taky FO, uplatnit stejný paušál na stejné auto s tím, že už teda nemusí platit silniční daň ?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 1. 2014 17:43

      Ondřej Drbal (neregistrovaný) 77.236.203.---

      Re: Silniční daň+paušál na auto
      To si teda nemůže... Viz ZDP, §24/2/tz) Využívá-li k dosažení, zajištění a udržení příjmů silniční motorové vozidlo, které je ve společném jmění manželů nebo ve spoluvlastnictví, více poplatníků, mohou si v úhrnu uplatnit paušální výdaj na dopravu nejvýše 5 000 Kč.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).