Hlavní navigace

Zjednodušený daň. doklad

  • (neregistrovaný) 88.100.225.---

    22. 1. 2014 22:37

    Dobrý den, musí tzv. zjednodušený daňový doklad NÉST NÁZEV Zjednodušený daňový doklad? Jde mi o následující: software vystavuje daňové doklady i do částky Kč 10.000,-- včetně DPH v hotovosti. Neuvádím zde odběratele. Dělám to špatně? Vždyť doklad do 10.000,-- jsem vždy považovala za zjednodušený, byl-li placen v hotovosti. Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 1. 2014 0:00

      Ondřej Drbal (neregistrovaný) 77.236.203.---

      Re: Zjednodušený daň. doklad
      Doklad se tak jmenovat nemusí, stačí, že splňuje náležitosti dle ZDPH. A pokud vím, tak zjednodušený DD lze vystavit i na jiný způsob platby, než v hotovossti.

    • 23. 1. 2014 7:24

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: Zjednodušený daň. doklad
      ano, podmínkou je pouze, aby byl do 10 tis. Kč
      pozor v některých případech nelze vystavit viz §30 odst. 2 ZDPH

    • 23. 1. 2014 8:54

      elennn (neregistrovaný) 90.176.165.---

      Re: Zjednodušený daň. doklad
      Děkuji za odpověď. Plně dostačující.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).