Hlavní navigace

Prosím zdatné mzdové...

• (neregistrovaný) 93.89.144.---

23. 1. 2014 23:56

Zaměstnanec na HPP a současně 3 měsíce na DPP. Počítala jsem každé zvlášť. Takže 3 měsíce DPP srážková daň. Daň měla být počítána z obou dohromady. Podepsal prohlášení. Mohu ty vyplaty přepočítat. Dělá to navýšení daně o 6 Kč. Je to možné? a co s vyúčtováním srážkové daně. Projevilo by se mi to na zálohové dani jako doplatek.
    Ještě jeden dotaz. Důchodkyně nepodepsala prohlášení. Práce na DPP celý rok. 1x daň byla srážková. Dá se to opravit. Chtěla si uplatnit penzijní a životní pojištění a takto to nepůjde. Také stejný problém s vyúčtováním srážkové daně.
    Moc díky za informaci.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 1. 2014 6:05

iva. (neregistrovaný) 89.24.108.---

Re: Prosím zdatné mzdové...
      >Zaměstnanec na HPP a současně 3 měsíce na DPP.
      >Počítala jsem každé zvlášť. Takže 3 měsíce DPP srážková daň.
      >Daň měla být počítána z obou dohromady. Podepsal
      >prohlášení. Mohu ty vyplaty přepočítat.
      Musíte to přepočítat.
      >Dělá to navýšení
      >daně o 6 Kč. Je to možné? a co s vyúčtováním srážkové
      >daně. Projevilo by se mi to na zálohové dani jako
      >doplatek.
      Odvod srážkové daně snížit o odvedenou srážkovou daň. Odvod zálohové daně zvýšit o doplatek. Není-li k odovodu žádná srážková daň, požádat FÚ o převod částky ze srážkové daně na zálohovou.
      ve vyúčtování bude např.: "mělo být sraženo 100 bylo sraženo 200"

>Ještě jeden dotaz. Důchodkyně nepodepsala prohlášení.
      >Práce na DPP celý rok. 1x daň byla srážková. Dá se to
      >opravit. Chtěla si uplatnit penzijní a životní
      >pojištění a takto to nepůjde. Také stejný problém s
      >vyúčtováním srážkové daně.
      Ona požádá v Prohlášení DODATEČNĚ - na str. 2. Tím pádem jste povinna přepočítat srážkovou daň na zálohovou.
      Převod mezi daněmi stejný jako u prvního případu.
      Tohle je přesně ten důvod, proč jsem všem důchodcům "nutila" podepsat Prohlášení, ačkoli v lednu 2013 "v televizi říkali, že důchodci ho podepisovat nemusí" ...

• 24. 1. 2014 18:01

Viky44 (neregistrovaný) 93.89.144.---

Jsem hrozně ráda za radu. V malé firmě dělám práce všeho druhu,
      ale některé mzdové věci jsou pro mě problém.
      Jen se chci ještě zeptat, vytisknu opravené mzdy, přiložím k původním a v lednové výplatě ty nepatrné částky na doplatku daně strhnu zaměstnancům. Je to tak.
      A ještě k vyúčtování daně z příjmu
      06 je částka přeplatku za rok 2012
      06a bonusy které vyšly z ročního zúčtování 2012

Ještě z roku 2012 jsem měla přeplatek 3000 (daň z předch. vyúčt. o kterou jsem nepožádala . Takže jsem v lednu 2013 neplatila daň.
      Teď při ročním zúčtování mi to hlásí doplatit 3000. Tak nevím, kde je chyba.
      Omlouvám se, že tak otravuje. Díky,díky.....

• 25. 1. 2014 21:34

EvaLi (neregistrovaný) 80.188.63.---

>>>Zaměstnanec na HPP a současně 3 měsíce na DPP.
      >>>Počítala jsem každé zvlášť. Takže 3 měsíce DPP
      >>>srážková daň.
      .
      >Ještě jeden dotaz. Důchodkyně nepodepsala prohlášení.
      >>>Práce na DPP celý rok. 1x daň byla srážková.
      . >Jen se chci ještě zeptat, vytisknu opravené mzdy,
      >přiložím k původním a v lednové výplatě ty nepatrné
      >částky na doplatku daně strhnu zaměstnancům. Je to tak.
      Vážená paní kolegyně, máte to pěkně zmatlaný a dva dny ztrávíte vymýšlením, jak vyplnit Vyúčtování daní zálohových a srážkových kvůli nějakým drobným, které určitě státní rozpočet nezachrání. Doporučuji opravit ještě prosincové mzdy s tím, že ty "drobné" zaměstnanci vloží do pokladny hotově. Je jedno, jestli budou mít míň peněz teď nebo až v lednové výplatě. Důchodkyně Prohlášení dopodepíše dodatečně už 31.12. nebo 20.12. Nejlepší totiž je "podchytit" všechny opravy v kalendářním roce. Pokud vyplatíte v lednu, projeví se Vám ještě ve Výúčtování za rok 2014.
      >A ještě k vyúčtování daně z příjmu
      >06 je částka přeplatku za rok 2012
      >06a bonusy které vyšly z ročního zúčtování 2012
      >
      >Ještě z roku 2012 jsem měla přeplatek 3000 (daň z
      >předch. vyúčt. o kterou jsem nepožádala . Takže jsem v
      >lednu 2013 neplatila daň.
      >Teď při ročním zúčtování mi to hlásí doplatit 3000. - Hezky ručně si vypište všechny měsíce: kolik, jste měla srazit (po opravě), kolik jste srazila (chybně) - kolik jste měla odvést a kolik jste odvedla. Nevím, jak Vám lépe poradit.

• 25. 1. 2014 21:55

EvaLi (neregistrovaný) 80.188.63.---

>A ještě k vyúčtování daně z příjmu
      >06 je částka přeplatku za rok 2012

>Ještě z roku 2012 jsem měla přeplatek 3000 (daň z
      >předch. vyúčt. o kterou jsem nepožádala . Takže jsem v
      >lednu 2013 neplatila daň.
      >Teď při ročním zúčtování mi to hlásí doplatit 3000.
      O případný přeplatek se sníží nejbližší odvod/odvody daní. Pokud jste tak neučinila a vykázala přeplatek 3.000 ve Vyúčtování daní za rok 2012, tak Vám to správně ukazuje ve Vyúčtování za rok 2013 nedoplatek - na FÚ se přeplatek 2012 s nedoplatkem 2013 vynuluje a budete vůči FÚ na nule, když jste tu daň správně neodvedla. Vy ovšem nebudete mít nedoplatek 3.000, protože musíte vykázat všechny výše uváděné opravy, tak Vám vyjde úplně jiná částka. Přílohou obou Vyúčtování bude ještě "příloha oprav". Akorát nevím, co myslíte tím, že jste daň neodvedla v lednu 2013 (v lednu za prosinec nebo v únoru za leden?). Ale záleží, co jste uvedla ve Vyúčtování. Zdravím

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).