Hlavní navigace

Sleva na manželku

 • (neregistrovaný)

  24. 1. 2014 8:52

  Prosím, počítá se do příjmu manželky nemocenské a ošetřovné? nebo spíše co vše se počítá do příjmu 68.000,-? Moc děkuji za odpověď. Ještě jsem ten případ neměla.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 24. 1. 2014 9:29

   mirka.p

   Re: Sleva na manželku
   stačí si zadat do vyhledávače:
   V zákoně o dani z příjmu, § 35ba jsou uvedeny příjmy, které se do vlastního příjmu nezahrnují. Neuvedené příjmy se do příjmu počítají.
   Do vlastního příjmu manželky se ze zákona tedy nezahrnují dávky státní sociální podpory, dávky osobám se zdravotním postižením, dávky pomoci v hmotné nouzi, příspěvek na péči, sociální služby, státní příspěvky na penzijní připojištění se státním příspěvkem, státní příspěvky podle zákona o stavebním spoření a o státní podpoře stavebního spoření a stipendium poskytované studujícím soustavně se připravujícím na budoucí povolání a příjem plynoucí z důvodu péče o blízkou nebo jinou osobu, která má nárok na příspěvek na péči podle zákona o sociálních službách, který je od daně osvobozen podle § 4.
   U manželů, kteří mají majetek ve společném jmění manželů, se do vlastního příjmu manželky (manžela) nezahrnuje příjem, který plyne druhému z manželů nebo se pro účely daně z příjmů považuje za příjem druhého z manželů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).