Hlavní navigace

Nemocenská a náhrada mzdy

• (neregistrovaný) 77.237.142.---

24. 1. 2014 10:11

Prosím poradí mi někdo? Jsem zaměstnaná u firmy od roku 2009 kde jsem pracovala 4,5 měsíce a od té doby jsem střídavě na nemocenské,mateřské a rodičovské a nyní toto kolečko bude znovu s druhým dítětem. Po rodičovské dovolené jsem nastoupila novu na nemocenskou z rizikem těhotenství a majitel firmy mě uhradil za prvních 21 kalendářních dní pouhých 1887+996 Kč. Když jsem se ohradila, že je to málo tvrdil, že je to výpočet z minimální mzdy 8,500 Kč i když jsem první nemocenskou měla vypočítanou z průměrné mzdy za těch 4,5 měíce / tenkrát čistá mzda zhruba 15-18.000 Kč/. Prosím myslíte, že postupoval správně když mi zaplatil náhradu z předpokládané mzdy? Stejně se domnívám že je to málo i z toho minima. Děkuji Petra

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 1. 2014 10:47

Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

Re: Nemocenská a náhrada mzdy
      Zaměstnavatel musel použít pravděpodobný průměr. Pokud byste tam teď měla minimální mzdu nebo ji mají vaši kolegové, tak v tom případě je náhrada mzdy za 12 pracovních dnů 2883,- Kč odpovídající. Nepíšete přesná data, ale vezmu-li průměrný počet pracovních dnů v měsíci, vychází mi 2534,- Kč.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).