Hlavní navigace

Vyúčtování zálohové daně

  • 10 81.200.48.---

    25. 1. 2014 15:52

    Dobrý den,

    prosím o radu v souvislosti s formulářem vyúčtování zálohové daně. V prosinci jsme měli 10 brigádníků pouze na dva dny, DPP, podepsali prohlášení, zálohová daň se nesrážela. Počítat s nima na řádku 05 a pak v příloze Počet zaměstnanců?

    Děkuji.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 25. 1. 2014 17:11

      h,p (neregistrovaný) 77.92.222.---

      Re: Vyúčtování zálohové daně
      Viz pokyny k vyplnění: ř.05 uvádíte počet zaměstnanců podle mzdových listů s příjmy podle §6. Do přílohy Počet zaměstnanců podle mzdových listů k 1.12.2013

    • 25. 1. 2014 20:35

      Rena45

      Re: Vyúčtování zálohové daně
      Z toho, co píšete, chápu, že bych je měla započítat. Tzn. v prosinci vzroste počet zaměstnanců z 7 na 17, do přílohy ale nemůžu napsat 17, neboť jsme je neměli k 1.12. a na fú mi říkali, že se počet v příloze musí rovnat počtu ve vyúčtování za prosinec.

    • 25. 1. 2014 20:56

      h,p (neregistrovaný) 77.92.222.---

      Re: Vyúčtování zálohové daně
      To je přece blbost, pokud je nemáte ve stavu k 1.12. je nelogické aby byli zapsáni v příloze kde je napsáno, že má být stav k 1.12.Já bych je tam neuváděla.

    • 26. 1. 2014 8:42

      xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

      Re: Vyúčtování zálohové daně
      tak je to také v pokynech:
      05 Počet zaměstnanců podle § 6 odst. 2 zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon") podle mzdových listů k p o s l e d n í m u dni kalendářního měsíce roku 2013
      příloha 1.:
      Uveďte počet zaměstnanců podle mzdových listů evidovaných
      k 1. p r o s i n c i vykazovaného zdaňovacího období, kteří mají příjmy podle § 6 zákona č. 586/1992 Sb., zákona o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů.

      na začátku měsíce nemusí být stejný počet zaměstnanců jako na konci měsíce, zkuste si vyplnit toto vyúčtování na EPO a žádnou chybu vám to při kontrole nenapíše

    • 30. 1. 2014 10:42

      k.l (neregistrovaný) 85.71.8.---

      Re: Vyúčtování zálohové daně
      A budou se počítat i zaměstnanci na DPP a DPČ, kteří nepodepsali prohlášení a je jim srážena pouze srážková daň? Dělám pro ně Vyúčtování srážkové daně, ale tam zas počet zam-ců neuvádím, tak nevím, zda je evidovat ve Vyúčtování ze závislé činnosti v kolonce 05 a v Příloze zaměstnanců.

    • 7. 2. 2014 11:32

      Dash (neregistrovaný) 89.177.15.---

      Re: Vyúčtování zálohové daně
      >>>>>>Dobrý den,
      >>>>>>
      >>>>>>prosím o radu v souvislosti s formulářem vyúčtování
      >>>>>>zálohové daně. V prosinci jsme měli 10 brigádníků
      >>>>>>pouze
      >>>>>>na dva dny, DPP, podepsali prohlášení, zálohová daň
      >>>>>>se
      >>>>>>nesrážela. Počítat s nima na řádku 05 a pak v příloze
      >>>>>>Počet zaměstnanců?
      >>>>>>
      >>>>>>Děkuji.
      >>>>>Viz pokyny k vyplnění: ř.05 uvádíte počet zaměstnanců
      >>>>>podle mzdových listů s příjmy podle §6. Do přílohy
      >>>>>Počet zaměstnanců podle mzdových listů k 1.12.2013
      >>>>
      >>>>Z toho, co píšete, chápu, že bych je měla započítat.
      >>>>Tzn. v prosinci vzroste počet zaměstnanců z 7 na 17,
      >>>>do
      >>>>přílohy ale nemůžu napsat 17, neboť jsme je neměli k
      >>>>1.12. a na fú mi říkali, že se počet v příloze musí
      >>>>rovnat počtu ve vyúčtování za prosinec.
      >>>To je přece blbost, pokud je nemáte ve stavu k 1.12.
      >>>je nelogické aby byli zapsáni v příloze kde je
      >>>napsáno,
      >>>že má být stav k 1.12.Já bych je tam neuváděla.
      >>
      >>tak je to také v pokynech:
      >>05 Počet zaměstnanců podle § 6 odst. 2 zákona č.
      >>586/1992 Sb., o daních z příjmů, ve znění pozdějších
      >>předpisů (dále jen "zákon") podle mzdových listů k p
      >>o s l
      >>e d n í m u dni kalendářního měsíce roku 2013
      >>příloha 1.:
      >>Uveďte počet zaměstnanců podle mzdových listů
      >>evidovaných
      >>k 1. p r o s i n c i vykazovaného zdaňovacího
      >>období, kteří mají příjmy podle § 6 zákona č. 586/1992
      >>Sb.,
      >>zákona o daních z příjmů, ve znění pozdějších
      >>předpisů.
      >>
      >>na začátku měsíce nemusí být stejný počet zaměstnanců
      >>jako na konci měsíce, zkuste si vyplnit toto
      >>vyúčtování na EPO a žádnou chybu vám to při kontrole
      >>nenapíše
      >A budou se počítat i zaměstnanci na DPP a DPČ, kteří
      >nepodepsali prohlášení a je jim srážena pouze srážková
      >daň? Dělám pro ně Vyúčtování srážkové daně, ale tam
      >zas počet zam-ců neuvádím, tak nevím, zda je evidovat ve
      >Vyúčtování ze závislé činnosti v kolonce 05 a v
      >Příloze zaměstnanců.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).