Hlavní navigace

Daň 2014 při nepodepsaném prohlášení

  • (neregistrovaný) 62.153.226.---

    27. 1. 2014 8:26

    dobrý den, prosím o radu, na semináři k daním jsem zaznamenala nový postup u hranice pro DoPP do 10.000 a nepodepsaného prohlášení,kdy se jedná o srážkovou daň a nad 10.000 o zálohovou, ale lektor říkal, že hranice 5000 Kč při nepodepsaném prohlášení zůstává u pracovního poměru i DPČ, tj. srážková, nad 5.000 zálohová, alespoň jsem to tak pochopila. Dnes přišel upgrade naší mzdové verze, kde je psáno: Příjmy vyplácené na základě DPČ a pracovní smlouvy při nepodepsaném prohlášení podléhají od 1.1.2014 zálohové dani (protože zaměstnanec nemá podepsané prohlášení jedná se o zálohu bez slev).
    jak to tedy prosím je ? Podle tohoto sdělení není od 2014 žádná hranice u dohody o činn. a prac. poměru a jedná se o zálohovou daň bez ohledu na výši příjmu ?? děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 1. 2014 8:34

      Maxx (neregistrovaný) 62.129.61.---

      Re: daň 2014 při nepodepsaném prohlášení
      §6/4 zákona o daních z příjmů

      Nám na školení dokonce ukazovali příklad:
      NEpodepsané prohlášení - pracovní poměr zdaněn zálohovou daní a zároveň DPP do 10 tis. srážková daň, vše na jedné výplatnici

    • 27. 1. 2014 8:37

      Leonka (neregistrovaný) 89.176.120.---

      Re: daň 2014 při nepodepsaném prohlášení
      Ano nově tedy bude zálohová daň i u příjmu třeba 1500,-, pokud jde o DPČ nebo HPP. Takže srážková jen u DPP do 10000,-

    • 27. 1. 2014 11:13

      jo (neregistrovaný) 62.153.226.---

      Re: daň 2014 při nepodepsaném prohlášení
      já vám všem děkuji, nepochybuji, že víte co říkáte, ale jsem natvrdlá a když se podívám § 6 odst. 4) , tak se tam hovoří o limitu 5000 a srážkové dani ?
      Příjmy zúčtované nebo vyplacené plátcem daně jsou samostatným základem daně pro zdanění daní vybíranou srážkou podle zvláštní sazby daně, jedná-li se o příjmy podle odstavce 1 písm. a) a d) a podle odstavce 10, jejichž úhrnná výše u téhož plátce daně nepřesáhne za kalendářní měsíc částku 5 000 Kč, a zaměstnanec u tohoto plátce daně nepodepsal prohlášení k dani podle § 38k odstavce 4, 5 nebo 7

    • 27. 1. 2014 11:16

      Maxx (neregistrovaný) 62.129.61.---

      Re: daň 2014 při nepodepsaném prohlášení
      Musíte si najít znění planté od 1.1.2014.

    • 27. 1. 2014 11:20

      jo (neregistrovaný) 62.153.226.---

      Re: daň 2014 při nepodepsaném prohlášení
      >>>>>dobrý den, prosím o radu, na semináři k daním jsem

      >>>>>mzdové verze, kde je psáno: Příjmy vyplácené na
      >>>>>základě
      >>>>>DPČ a pracovní smlouvy při nepodepsaném prohlášení
      >>>>>podléhají od 1.1.2014 zálohové dani (protože
      >>>>>zaměstnanec
      >>>>>nemá podepsané prohlášení jedná se o zálohu bez
      >>>>>slev).
      >>>>>jak to tedy prosím je ? Podle tohoto sdělení není od
      >>>>>2014 žádná hranice u dohody o činn. a prac. poměru a
      >>>>>jedná se o zálohovou daň bez ohledu na výši příjmu ??
      >>>>>děkuji
      >>>>
      >>>>§6/4 zákona o daních z příjmů
      >>>>
      >>>>Nám na školení dokonce ukazovali příklad:
      >>>>NEpodepsané prohlášení - pracovní poměr zdaněn
      >>>>zálohovou daní a zároveň DPP do 10 tis. srážková daň,
      >>>>vše na
      >>>>jedné výplatnici
      >>>
      >>>Ano nově tedy bude zálohová daň i u příjmu třeba
      >>>1500,-, pokud jde o DPČ nebo HPP. Takže srážková jen
      >>>u
      >>>DPP
      >>>do 10000,-
      >>já vám všem děkuji, nepochybuji, že víte co říkáte,
      >>ale jsem natvrdlá a když se podívám § 6 odst. 4) ,
      >>tak
      >>se tam hovoří o limitu 5000 a srážkové dani ?
      >>Příjmy zúčtované nebo vyplacené plátcem daně jsou
      >>samostatným základem daně pro zdanění daní vybíranou
      >>srážkou podle zvláštní sazby daně, jedná-li se o
      >>příjmy
      >>podle odstavce 1 písm. a) a d) a podle odstavce 10,
      >>jejichž úhrnná výše u téhož plátce daně nepřesáhne za
      >>kalendářní měsíc částku 5 000 Kč, a zaměstnanec u
      >>tohoto
      >>plátce daně nepodepsal prohlášení k dani podle § 38k
      >>odstavce 4, 5 nebo 7
      >
      >Musíte si najít znění planté od 1.1.2014.
      děkuji za odpověď, já si to našla tady na BC v zákonech, tak tam asi nové znění nemají :-( děkuji za pomoc

    • 27. 1. 2014 11:22

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: daň 2014 při nepodepsaném prohlášení
      Zkuste tady:
      http://portal.gov.cz/app/zakony/?path=/portal/obcan/

    • 27. 1. 2014 18:27

      jo (neregistrovaný) 62.153.226.---

      Re: daň 2014 při nepodepsaném prohlášení
      děkuji,paní Líbo, fakt mi to uteklo a možná že to na semináři přednášející říkal, že jsem se na to nesoustředila, jen na tu dohodu, děkuji všem za pomoc a přeji pěkný zbytek dne,který zatím ještě trávím v práci, ale nejspíš nebudu sama :-(

    • 27. 1. 2014 8:38

      vaniska (neregistrovaný) 78.80.57.---

      Re: daň 2014 při nepodepsaném prohlášení
      DPP - nepodepsané .... do 10.000,- ... srážková
      ...nad 10 tis. ... zálohová
      - podepsané ... zálohová

      DPČ, HPP ... vždy zálohová
      při nepodepsaném ... se neuplatňují slevy

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).