Hlavní navigace

Nařízená sobota - nelze?

  • (neregistrovaný) 77.48.195.---

    27. 1. 2014 9:00

    Dobrý den, prosím o radu: z provozních důvodů musíme nařídit pracovní sobotu: kapacitně nezvládáme. Zaměstnanci se ohrazují, že s tím musí souhlasit. Nepřekročíme 8 přesčasových hodin týdně. Můžete mi poradit, prosím?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 1. 2014 9:05

      jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

      Re: Nařízená sobota - nelze?
      Argumentujte § 93 ZP
      (2) Práci přesčas může zaměstnavatel zaměstnanci nařídit jen z vážných provozních důvodů, a to i na dobu nepřetržitého odpočinku mezi dvěma směnami, popřípadě za podmínek uvedených v § 91 odst. 2 až 4 i na dny pracovního klidu. Nařízená práce přesčas nesmí u zaměstnance činit více než 8 hodin v jednotlivých týdnech a 150 hodin v kalendářním roce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).