Hlavní navigace

Plátce DPH a osvobozené příjmy

  • 194.228.23.---

    28. 1. 2014 7:32

    Dobrý den, má-li plátce DPH pouze příjmy osvobozené dle §54 (příjmy za zprostředkování finančních půjček) musí podat přiznání k DPH, ale platit nic nebude? Když tento plátce vystavuje daňový doklad, tak DPH tam bude s 0%? Moc děkuji!

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 1. 2014 9:12

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: Plátce DPH a osvobozené příjmy
      tyto příjmy patří do ř. 50 DPH, osvobozené, nic neplatíte

    • 28. 1. 2014 9:38

      bambutan

      Re: Plátce DPH a osvobozené příjmy
      Děkuji!

      A ještě prosím, jak si FÚ ověřuje, zda se jedná skutečně o příjmy osvobozené? Jedná se o to, že budu zpětně zpracovávat od jedné klientky roky 2011 - 2013, kdy byla plátce DPH a nepodala žádné přiznání. Předala mi pouze měsíční přehledy od T-Mobile za m-platby, ale nikde se tam nepíše, že jde o platby za provize za zprostředkování služeb. To mi tvrdí jenom ona. Žádný jiný doklad už nemá, ani faktury ani smlouvy... A kontrolu na FÚ mít určitě bude, už teď ji uhánějí. Děkuji.

    • 28. 1. 2014 16:23

      jinka (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: Plátce DPH a osvobozené příjmy
      Tihle zprostředkovatelé jsou teď v hledáčku hlavně kvůli příjmovce.
      Pokud nemají papíry v pořádku, tak je FU přesouvá do §10. Výdaje paušálem 40%, nikoli 60%.
      Zvažte zda budete mí čas, řešit toto za klienta který nemá doklady

      http://www.financnisprava.cz/cs/financni-sprava/pro-media/tiskove-zpravy/2013/pracovnikum-financni-spravy-cr-se-podarilo-odhalit-danove-uniky-na-dani-z-prijmu-4524

    • 28. 1. 2014 16:39

      bambutan

      Re: Plátce DPH a osvobozené příjmy
      Děkuji!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).