Hlavní navigace

Opravný daňový doklad - potvrzení?

  • (neregistrovaný) 46.135.75.---

    28. 1. 2014 13:18

    Dobrý den,
    prosím o rozšifrování mojí situace.

    Internetový obchod mi poslal špatné zboží, ale v ceně jen 120,- Kč. Nakupoval jsem jako spotřebitel. Zboží jsem vrátil a požadoval vrácení peněz. Oni mi poslali opravný daňový doklad a chtějí, abych ho poslal potvrzený buď poštou nebo oskenoval a poslal mailem. Skener nemám a přijde mi blbost kvůli 120,- Kč posílat doklad zpět doporučeně. Mají na to vůbec právo? Potřebují vůbec, aby byl opravný daňový doklad potvrzen? A pokud ne, existuje někde nějaké vyjádření gfř nebo mf?

    Moc děkuji za pomoc.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 1. 2014 13:31

      jinka (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: Opravný daňový doklad - potvrzení?
      Na co vyjádření GFŘ k něčemu naprosto jasnému.
      §28 povinnost vystavit DD je jen pro jiného plátce (ne občana)
      §42 odst 2. Pokud neměl ..... provede opravu ve své evidenci a neobtěžuje chudáka občana, kterého vůbec nezajímá nějaký ODD.

    • 28. 1. 2014 13:57

      dobropis (neregistrovaný) 46.135.89.---

      Re: Opravný daňový doklad - potvrzení?
      No tak když oni mi teď tvrdí, že měli povinnost vystavit daňový doklad, prý podle §28 odstavce 1/b v případě zasílání zboží do tuzemska s místem plnění v tuzemsku :-(

    • 28. 1. 2014 14:09

      jinka (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: Opravný daňový doklad - potvrzení?
      pokud máte trpělivost, tak §8
      (4) Zasíláním zboží se pro účely tohoto zákona rozumí dodání zboží mezi členskými státy, ...
      Jinak jim napište email, tehdy jsem obdržela ODD číslo a snad dají pokoj.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).