Hlavní navigace

Silniční daň

  • (neregistrovaný) 79.141.241.---

    28. 1. 2014 15:55

    Dobrý den, chci se zeptat koupil jsem si přívěs na přepravu vozidel v prosinci, ale ještě jsem ho nevyužil, můžu u přívěsu uplatňovat pouze ty měsíce kdy ho využiji? nebo všechny měsíce? jsem FO, platce DPH (z přívěsu jsem si DPH uplatnil) děkuji. Milan

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 1. 2014 17:24

      Anet (neregistrovaný) 193.138.153.---

      Re: silniční daň
      Pokud ho máte v podnikání, tak i když ho nepoužíváte, tak silniční daň platit musíte. Platit se nemusí pokud nemáte značky, za jiných okolností bohužel platit, platit, platit...

    • 28. 1. 2014 17:56

      Ondřej Drbal (neregistrovaný) 77.236.203.---

      Re: silniční daň
      No pokud je ten přívěs nad 3,5t tak máte pravdu, pokud by byl do 3,5t, tak pravdu nemáte...

      Ale tady to je na přepravu vozidel, těžko říct, jestli je do nebo nad 3,5t, to bude vědět tazatel.

    • 28. 1. 2014 18:26

      v.e.n.d.y.

      Re: silniční daň
      Souhlasím s panem Drbalem, řešila jsem podobný případ i s FÚ a řekli mi, že nemusím SD platit, pokud přívěs nejezdil. Jen nevím, jak to budu dokazovat případné kontrole....

    • 28. 1. 2014 19:42

      Anet (neregistrovaný) 193.138.153.---

      Re: silniční daň
      To samé mi řekla paní FU co Vám, ale pan kontrolor to viděl trochu v jiném světle za 150 000 Kč pokuty. Prý pokud má vlek značky a je evidován v podnikání, tak není co řešit, musí se platit silnička.

    • 28. 1. 2014 19:48

      Ondřej Drbal (neregistrovaný) 77.236.203.---

      Re: silniční daň
      To by Vám ale pak pan kontrolor mohl dát pokutu i za to, když nezaplatíte silniční daň za nepoužívaný osobák, protože §2/1 nerozilšuje motorové vozidlo a přípojné vozidlo.

    • 29. 1. 2014 11:35

      Anet (neregistrovaný) 194.228.20.---

      Re: silniční daň
      >>>>>>Dobrý den, chci se zeptat koupil jsem si přívěs na
      >>>>>>přepravu vozidel v prosinci, ale ještě jsem ho
      >>>>>>nevyužil,
      >>>>>>můžu u přívěsu uplatňovat pouze ty měsíce kdy ho
      >>>>>>využiji? nebo všechny měsíce? jsem FO, platce DPH (z
      >>>>>>přívěsu jsem si DPH uplatnil) děkuji. Milan
      >>>>>
      >>>>>
      >>>>>Pokud ho máte v podnikání, tak i když ho nepoužíváte,
      >>>>>tak silniční daň platit musíte. Platit se nemusí
      >>>>>pokud
      >>>>>nemáte značky, za jiných okolností bohužel platit,
      >>>>>platit, platit...
      >>>>
      >>>>No pokud je ten přívěs nad 3,5t tak máte pravdu,
      >>>>pokud
      >>>>by byl do 3,5t, tak pravdu nemáte...
      >>>>
      >>>>Ale tady to je na přepravu vozidel, těžko říct,
      >>>>jestli
      >>>>je do nebo nad 3,5t, to bude vědět tazatel.
      >>>Souhlasím s panem Drbalem, řešila jsem podobný případ
      >>>i s FÚ a řekli mi, že nemusím SD platit, pokud přívěs
      >>>nejezdil. Jen nevím, jak to budu dokazovat případné
      >>>kontrole....
      >>


      Na osobní vozidlo by měla být kniha jízd, a já auta v podnikání mám a platíme silniční daň celoročně.
      >>
      >>To samé mi řekla paní FU co Vám, ale pan kontrolor to
      >>viděl trochu v jiném světle za 150 000 Kč pokuty. Prý
      >>pokud má vlek značky a je evidován v podnikání, tak
      >>není co řešit, musí se platit silnička.
      >
      >To by Vám ale pak pan kontrolor mohl dát pokutu i za
      >to, když nezaplatíte silniční daň za nepoužívaný
      >osobák, protože §2/1 nerozilšuje motorové vozidlo a přípojné
      >vozidlo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).