Hlavní navigace

OSVČ - paušální výdaje a bonus na dítě

  • (neregistrovaný) 91.197.116.---

    28. 1. 2014 16:54

    Dobrý den,
    prosím poraďte, rozumím dobře, že pokud OSVČ(spolupracující osoba) má ještě kromě rozděleného zisku od manžela příjem z DPP který je vyšší jak 50 % celkového příjmu (DPP + rozdělený zisk) má nárok na daňový bonus na dítě?

    Toto jsem našla na netu:
    V případě souběhu příjmů z více druhů činností, přičemž u některých poplatník bude využívat paušál a u některých ne, bude nárok na daňové úlevy zachován, pokud součet základů daně s využitím paušálu bude nižší než 50 procent součtu základů daně bez využití paušálu.

    Myslí tím možnost DPP nebo jen jinou činnost OSVČ kde neuplatňuje paušál?

    Děkuji za radu
    Olina

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 1. 2014 17:14

      jinka (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: OSVČ - paušální výdaje a bonus na dí
      spolupracující osoba může uplatnit dítě
      http://www.financnisprava.cz/assets/cs/prilohy/d-prispevky-kv-kdp/KV_KDP__02_13___final.pdf
      Spolupracující osoba neuplatňuje výdaje podle §7 odst. 7 ZDP. Potom se na spolupracující osobu nevztahuje ust. § 35ca ZDP platné od 1.1.2013 a lze souhlasit s tím, že může uplatnit daňové zvýhodnění na dítě dle podmínek § 35c ZDP.

    • 28. 1. 2014 17:40

      Olina (neregistrovaný) 91.197.116.---

      Re: OSVČ - paušální výdaje a bonus na dí
      Rozumím tomu tedy tak, že pokud je pouze spolupracující osoba (výdaje paušálem) v současné době na rodičovské a nemá jiné příjmy jako OSVČ a ani z DPP.. může uplatnit svoji slevu na poplatníka i dańový bonus na dítě?
      Omlouvám se, ale příliš to nechápu.
      Díky za pomoc.

    • 28. 1. 2014 17:45

      Katka2 (neregistrovaný) 89.24.105.---

      Re: OSVČ - paušální výdaje a bonus na dí
      Existuje takový výklad, že když OSVČ uplatní výdaje pušálem a pak přerozdělí na spolupracující osobu, tak ta spolupracující osoba NEMÁ výdaje paušálem (a tedy jí to neomezuje v bonusu). Mi to nepřijde logické, ale je to tak. U dětí samozřejmě musí splňovat ostatní podmínky.

    • 28. 1. 2014 18:13

      Olina (neregistrovaný) 91.197.116.---

      Re: OSVČ - paušální výdaje a bonus na dí
      Je to divné, to by přeci dělal každý, zkusím to ještě někde ověřit, ale moc děkuji.

    • 28. 1. 2014 18:55

      Bárah (neregistrovaný) 90.180.216.---

      Re: OSVČ - paušální výdaje a bonus na dí
      >>>>>Dobrý den,
      >>>>>prosím poraďte, rozumím dobře, že pokud
      >>>>>OSVČ(spolupracující osoba) má ještě kromě rozděleného
      >>>>>zisku od
      >>>>>manžela příjem z DPP který je vyšší jak 50 %
      >>>>>celkového
      >>>>>příjmu (DPP + rozdělený zisk) má nárok na daňový
      >>>>>bonus
      >>>>>na
      >>>>>dítě?
      >>>>>
      >>>>>Toto jsem našla na netu:
      >>>>>V případě souběhu příjmů z více druhů činností,
      >>>>>přičemž u některých poplatník bude využívat paušál a
      >>>>>u
      >>>>>některých ne, bude nárok na daňové úlevy zachován,
      >>>>>pokud
      >>>>>součet základů daně s využitím paušálu bude nižší než
      >>>>>50
      >>>>>procent součtu základů daně bez využití paušálu.
      >>>>>
      >>>>>Myslí tím možnost DPP nebo jen jinou činnost OSVČ kde
      >>>>>neuplatňuje paušál?
      >>>>>
      >>>>>Děkuji za radu
      >>>>>Olina
      >>>>spolupracující
      >>>>osoba
      >>>>může
      >>>>uplatnit
      >>>>dítě
      >>>>http://www.financnisprava.cz/assets/cs/prilohy/d-prispevky-kv-kdp/KV_KDP__02_13___final.pdf
      >>>>Spolupracující osoba neuplatňuje výdaje podle §7
      >>>>odst.
      >>>>7 ZDP. Potom se na spolupracující osobu nevztahuje
      >>>>ust. § 35ca ZDP platné od 1.1.2013 a lze souhlasit s
      >>>>tím,
      >>>>že může uplatnit daňové zvýhodnění na dítě dle
      >>>>podmínek § 35c ZDP.
      >>>
      >>>Rozumím tomu tedy tak, že pokud je pouze
      >>>spolupracující osoba (výdaje paušálem) v současné
      >>>době na
      >>>rodičovské a nemá jiné příjmy jako OSVČ a ani z DPP..
      >>>může
      >>>uplatnit svoji slevu na poplatníka i dańový bonus na
      >>>dítě?
      >>>Omlouvám se, ale příliš to nechápu.
      >>>Díky za pomoc.

      >
      >Je to divné, to by přeci dělal každý, zkusím to ještě
      >někde ověřit, ale moc děkuji.
      Každý na tuto možnost nedosáhne. Pokud není zaevidovaná spolupracující osoba (s tím souvisí i event. zálohy - OSVČ), tak podíl převést nejde. Je to výhoda pro maminky na RD, kdy není povinnost platit zálohy nebo manžele, kde jsou OSVČ oba dva.

    • 28. 1. 2014 17:17

      Katka2 (neregistrovaný) 89.24.105.---

      Re: OSVČ - paušální výdaje a bonus na dí
      Myslí se tím PP, DPP, pronájem ( jedna osvč nemůže mít jednu činnost procentem a druhou ne). Nehledejte na netu, hledejte v zákoně. To co jste našla je špatně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).