Hlavní navigace

Srážková daň 2014

  • 90.178.168.---

    29. 1. 2014 9:07

    Prosím poradíte mi nějaký odkaz, nebo spíše zákon, kde najdu srážkovou daň letos do 10.000,-? A že se dá vrátit ve vyúčtování? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 1. 2014 9:41

      na.sta

      Re: Srážková daň 2014
      Ještě první dotaz, srážková daň se daní při příjmech do 10.000,-? Někde jsem to vyčetla, a pořebovala bych k tomu ještě nějaký podklad, v zákoně §6 odst.3 ZDP se píše jen do 5.000,-?

    • 29. 1. 2014 10:02

      longstarr1

      Re: Srážková daň 2014
      par.6 (4) Příjmy zúčtované nebo vyplacené plátcem daně jsou samostatným základem daně pro zdanění daní vybíranou srážkou podle zvláštní sazby daně, jedná-li se o příjmy podle odstavce 1 plynoucí na základě dohody o provedení práce, jejichž úhrnná výše u téhož plátce daně nepřesáhne za kalendářní měsíc částku 10000 Kč, a zaměstnanec u tohoto plátce daně nepodepsal prohlášení k dani podle § 38k odstavce 4, 5 nebo 7 anebo nevyužije-li postup podle § 36 odst. 7.

    • 29. 1. 2014 10:08

      na.sta

      Re: Srážková daň 2014
      Děkuji mnohokrát, až čtvrtý odkaz jsem našla dostatečně aktualizovaný, a "tečce" také děkuji, od rána hledám, a když jsem nemohla nic najít, ptám se tady. Tečka mně jen ujistila, že nejsem tak blbá, jak si myslím, ale ještě blbější. Ale nakonec jsem to našla. Jsem vděčná těm, kteří nezištně poradí méně zdatným. Závidím těm, kteří sypou paragrafy z rukávů a mají můj obdiv. Nevím, jestli se k tomu někdy dopracuju...

    • 29. 1. 2014 10:13

      . (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: Srážková daň 2014
      Tady nejsou aktuální znění zákona, zdaleka nejste sama, kdo hledá a nenachází. Sama chodím na
      http://www.zakonyprolidi.cz/

    • 29. 1. 2014 10:23

      na.sta

      Děkuji všem za rady a trpělivost
      >>>>>>>Prosím poradíte mi nějaký odkaz, nebo spíše zákon,
      >>>>>>>kde
      >>>>>>>najdu srážkovou daň letos do 10.000,-? A že se dá
      >>>>>>>vrátit ve vyúčtování? Děkuji
      >>>>>> Nový § 36 odst.7 ZDP .
      >>>>>Ještě první dotaz, srážková daň se daní při příjmech
      >>>>>do 10.000,-? Někde jsem to vyčetla, a pořebovala bych
      >>>>>k
      >>>>>tomu ještě nějaký podklad, v zákoně §6 odst.3 ZDP se
      >>>>>píše jen do 5.000,-?
      >>>>
      >>>>Podívejte se na platné znění zákona
      >>>par.6 (4) Příjmy zúčtované nebo vyplacené plátcem
      >>>daně
      >>>jsou samostatným základem daně pro zdanění daní
      >>>vybíranou srážkou podle zvláštní sazby daně, jedná-li
      >>>se o
      >>>příjmy podle odstavce 1 plynoucí na základě dohody o
      >>>provedení práce, jejichž úhrnná výše u téhož plátce
      >>>daně
      >>>nepřesáhne za kalendářní měsíc částku 10000 Kč, a
      >>>zaměstnanec u tohoto plátce daně nepodepsal
      >>>prohlášení
      >>>k
      >>>dani podle § 38k odstavce 4, 5 nebo 7 anebo
      >>>nevyužije-li postup podle § 36 odst. 7.
      >>Děkuji mnohokrát, až čtvrtý odkaz jsem našla
      >>dostatečně aktualizovaný, a "tečce" také děkuji, od
      >>rána
      >>hledám, a když jsem nemohla nic najít, ptám se tady.
      >>Tečka
      >>mně jen ujistila, že nejsem tak blbá, jak si myslím,
      >>ale ještě blbější. Ale nakonec jsem to našla. Jsem
      >>vděčná těm, kteří nezištně poradí méně zdatným.
      >>Závidím
      >>těm, kteří sypou paragrafy z rukávů a mají můj obdiv.
      >>Nevím, jestli se k tomu někdy dopracuju...
      >
      >Tady nejsou aktuální znění zákona, zdaleka nejste
      >sama, kdo hledá a nenachází. Sama chodím na
      >http://www.zakonyprolidi.cz/

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).