Hlavní navigace

Odečet DPH u tichých vín pro propagaci

  • (neregistrovaný) 85.93.104.---

    29. 1. 2014 13:57

    Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak to je s odpočtem dphu tichých vín, jestliže jsem si nechala napsat fakturu s textem: Fakturujeme vám následující tichá vína a obaly s logem zadavatele pro účely reklamy a propagace. Jedná láhev stojí 156 s DPH. Lze odečíst DPH?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 1. 2014 14:17

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: odečet DPH u tichých vín pro propaga
      ano, dle §13 odst. 8 písm. c) ZDPH

    • 30. 1. 2014 9:39

      mss (neregistrovaný) 85.93.104.---

      Re: odečet DPH u tichých vín pro propaga
      Dobře, tam je řečeno že pokud já poskytnu dárek v rámci své ekonomické činnosti do 500,- tak to poskytnutí nezdaním. Ale mě jde o nákup a odpočet.

    • 30. 1. 2014 11:17

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: odečet DPH u tichých vín pro propaga
      ano, máte nárok na odpočet
      jen jsem vás upozornila, že při darování nemusíte odvádět DPH na výstupu

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).