Hlavní navigace

Změna rodič. příspěvek - jaký dokument?

  • (neregistrovaný)

    30. 1. 2014 10:26

    Dobrý den,

    včera za mnou přišel náš zaměstnanec s velmi nejasnou formulací toho, co potřebuje :-)

    Jeho žena na rodičovské dovolené, přišel s tím, že budou žádat změnu doby rodičovské dovolené, aby měli více peněz a donesl mi k vyplnění přílohu k nemocenské/PPM, že to potřebuje pro sebe potvrdit s tím, že mu to dali na OSSZ.

    Tak jsem na něj chvíli hleděla, co to s ním má společného a hlavně, co mi to nese potvrdit. Zeptala jsem se ho tedy, zda on bude na rodičáku místo manželky (to on neví ....?), že chtějí jen více peněz :-(

    I kdyby tedy pravda byla ta, že na rodičák nyní půjde on, nechápu proč bych mu měla vyplňovat přílohu k žádosti o nemocenské/PPM? Když žádá o rodičák?

    Prosím pomozte, kdo máte zkušenosti.

    Děkuji.

    VS

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 1. 2014 10:37

      Líba (neregistrovaný)

      Re: Změna rodič. příspěvek - jaký dokume
      Pokud matka měla nízký nebo žádný příjem, tak se posuzuje denní vyměřovací základ otce. Vyplňte mu to jako u nemocenské.

      http://portal.mpsv.cz/soc/ssp/obcane/rodicovsky_prisp

    • 30. 1. 2014 11:09

      Vsal (neregistrovaný)

      Re: Změna rodič. příspěvek - jaký dokume
      *** Moc děkuji za odpověď, bohužel nejsem přímo mzdovka a trošku jsem na něj zírala :-) bohužel mi to neuměl vysvětlit :-(

      Hezký den VS

    • 30. 1. 2014 11:12

      Líba (neregistrovaný)

      Re: Změna rodič. příspěvek - jaký dokume
      Ono se to pořád mění. Tohle platí teprve od roku 2012.

    • 4. 2. 2014 11:46

      Vsal (neregistrovaný)

      Re: Změna rodič. příspěvek - jaký dokume
      **** Dobrý den Líbo, prosím ještě o konkrétní radu. Zaměstnanec chce tu přílohu k žádosti o "peněžitou pomoc v mateřství" vyplnit za období 11/2011 do 12/2012. Formulář lze ale vyplnit jen na 12 měsíců (asi se nepočítalo s tím, že se bude používat i k něčemu jinému)? Těchto 14 měsíců mu nadiktovala paní na sociálce?

      Dítě se mu narodilo 25.01.2012, takže to vůbec nechápu. Z materiálu, na který jste mi dala odkaz vyplývá (bod 2), že se ten VZ má stanovovat k datu narození dítětě, takže logicky bych počítala s tím, že sociálka bude chtít doložit vyměřovací základy za 01-12/2012?

      Prosím poraďte ... zatím mám pro něj dvě přílohy k žádosti - rok 2012a rok 2011, můj SW navíc neumí přílohu vytisknout bez zadání nemoci/PPM, takže jsem musela simulovat :-(

      Moc děkuji za trpělivost.

      Hezký den, VS

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).