Hlavní navigace

Živnost,daň.přiznání,paušál 80% - dítě??

  • (neregistrovaný) 90.183.68.---

    30. 1. 2014 10:53

    Chci se zeptat, jsem živnostník, část roku 2013 jsem byl na pracáku, část dělal na sebe a část jsem byl zaměstnaný. Musím udělat daňové přiznání. Manželka je normálně zaměstnaná celý rok, neuplatňuje slevu na dítě. Chtěl bych ho uplatnit za celý rok (můžu? i když jsem nedělal celý rok?). Můžu ho uplatnit, když chci N uplatnit paušálem, tj. 80%??? A co hypotéka? také můžu uplatntit?

    Děkuji za radu

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 1. 2014 10:57

      Katka2 (neregistrovaný) 89.24.105.---

      Re: Živnost,daň.přiznání,paušál 80% - dí
      Abyste mohl uplatnit dítě, musel by váš daňový základ z §7 být menší než z § 6.
      Pokud můžete, tak za celý rok. Hypo ano. Nebo by dítě mohla manželka v RZD.

    • 30. 1. 2014 11:04

      jiřík (neregistrovaný) 90.183.68.---

      Re: Živnost,daň.přiznání,paušál 80% - dí
      Ona má malou výplatu, tak jsem myslel, abych neplatil tolik.

    • 30. 1. 2014 11:16

      jiřík (neregistrovaný) 90.183.68.---

      Re: Živnost,daň.přiznání,paušál 80% - dí
      Jsem nějak nepochopil větší než §6?

    • 30. 1. 2014 11:20

      Katka2 (neregistrovaný) 89.24.105.---

      Re: Živnost,daň.přiznání,paušál 80% - dí
      >>>>Chci se zeptat, jsem živnostník, část roku 2013 jsem
      >>>>byl na pracáku, část dělal na sebe a část jsem byl
      >>>>zaměstnaný. Musím udělat daňové přiznání. Manželka je
      >>>>normálně zaměstnaná celý rok, neuplatňuje slevu na
      >>>>dítě.
      >>>>Chtěl bych ho uplatnit za celý rok (můžu? i když jsem
      >>>>nedělal celý rok?). Můžu ho uplatnit, když chci N
      >>>>uplatnit paušálem, tj. 80%??? A co hypotéka? také
      >>>>můžu
      >>>>uplatntit?
      >>>>
      >>>>Děkuji za radu
      >>>Abyste mohl uplatnit dítě, musel by váš daňový základ
      >>>z §7 být menší než z § 6.
      >>>Pokud můžete, tak za celý rok. Hypo ano. Nebo by dítě
      >>>mohla manželka v RZD.
      >>
      >>Ona má malou výplatu, tak jsem myslel, abych neplatil
      >>tolik.
      Ono to vyjde v součtu úplně stejně
      >
      >Jsem nějak nepochopil větší než §6?
      Základ daně z "paušálových" činností (živnost =§7) musí být menší než z nepaušálových (zaměstnání = §6)

    • 30. 1. 2014 11:23

      . (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: Živnost,daň.přiznání,paušál 80% - dí
      OSVČ uplatnění výdajů procentem z příjmu + § 7 větší než § 6 = žádná sleva na děti

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).