Hlavní navigace

Cena zařazení drobného majetku u plátce?

  • (neregistrovaný) 77.48.52.---

    30. 1. 2014 11:51

    Dobrý den, prosím Vás, nevíte někdo odkaz na § , který nařizuje cenu zařazení do drobného majetku u plátce dph ?
    Vede se DE.
    př. nářadí 1159,- bez dph, 21 % dph, cena celkem 1402,-.
    Zařadím v ceně bez dph, když je plátce dph,, tak jako majetek odepisovaný ?
    Všem moc děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 1. 2014 12:49

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: Cena zařazení drobného majetku u plá
      §7b odst. 2
      Pro obsahové vymezení složek majetku v daňové evidenci se použijí zvláštní právní předpisy o účetnictví, není-li dále stanoveno jinak.
      pokud se rozhodnete, že majetek od určité výše např. od 100,- budete evidovat jako drobný hmotný majetek, zařadíte si to pomocné evidence (neznám váš software) v ceně bez DPH, pokud u něj máte nárok na odpočet DPH (používáte ho pro své podnikání)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).