Hlavní navigace

Nákup a prodej auta

  • (neregistrovaný) 88.102.150.---

    30. 1. 2014 12:07

    Dobrý den, poradí mi někdo, prosím?Jak je to s odpisy při nákupu a prodeji auta v jednom roce. V dubnu pořízení a v červnu prodané. Děkuji Lucka

    A ještě prosím, když se převádí OA do užívání 022/042 tak v částce bez DPH?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 1. 2014 12:43

      Daniela K. (neregistrovaný) 217.69.98.---

      Re: Nákup a prodej auta
      Daňový odpis nebude žádný. Účetní odpis dle vaší směrnice.
      zař. 022/042 v částce bez DPH, pokud jste plátci DPH a auto používáte pouze ke služebním účelům, tudíž máte nárok na odpočet DPH v plné výši.

    • 30. 1. 2014 16:23

      Lu15 (neregistrovaný) 88.102.150.---

      Re: Nákup a prodej auta
      Moc děkuji, a auto pořízené v průběhu roku mohu odepsat daňově?

    • 30. 1. 2014 16:30

      Daniela K. (neregistrovaný) 217.69.98.---

      Re: Nákup a prodej auta
      U auta pořízeného v průběhu roku, které máte evidované k 31.12., můžete uplatnit daňový odpis v poloviční výši ročního daňového odpisu vypočteného dle §31nebo §32 ZDP.

    • 30. 1. 2014 16:50

      Lu15 (neregistrovaný) 88.102.150.---

      Re: Nákup a prodej auta
      >>>>Dobrý den, poradí mi někdo, prosím?Jak je to s odpisy
      >>>>při nákupu a prodeji auta v jednom roce. V dubnu
      >>>>pořízení a v červnu prodané. Děkuji Lucka
      >>>>
      >>>>A ještě prosím, když se převádí OA do užívání 022/042
      >>>>tak v částce bez DPH?
      >>>
      >>>Daňový odpis nebude žádný. Účetní odpis dle vaší
      >>>směrnice.
      >>>zař. 022/042 v částce bez DPH, pokud jste plátci DPH
      >>>a
      >>>auto používáte pouze ke služebním účelům, tudíž máte
      >>>nárok na odpočet DPH v plné výši.
      >>
      >>Moc děkuji, a auto pořízené v průběhu roku mohu
      >>odepsat daňově?
      >
      >U auta pořízeného v průběhu roku, které máte evidované
      >k 31.12., můžete uplatnit daňový odpis v poloviční
      >výši ročního daňového odpisu vypočteného dle §31nebo §32

      Ještě jednou děkuji.L.
      >ZDP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).