Hlavní navigace

Proforma faktura s PDP ?

  • (neregistrovaný) 90.180.177.---

    30. 1. 2014 14:41

    Dobrý den.
    potřebovala bych prosím poradit s následující situací. Jsem FO, plátce DPH. Dodavatel, rovněž pláce DPH mi bude provádět stavební práce.
    Poslal proformafakturu, na zálohu, kterou já uhradím.
    na této proforma faktuře je uveden text " Ve smyslu §92a zákona .... daň odvede zákazník. "
    Domnívám se, že ze zálohy, kterou zaplatím na stavební práce, ještě nejsem povinna odvést DPH ?

    Dodavatel zálohovou fakturu opravit nechce ( odstranit text Daň odvede zákazník ) s tím, že je povinen dávat tento text na všechny faktury pro plátce DPH, i zálohové , a že já stejně nejsem povinna daň odvést, protože jsem poslední odběratel.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 1. 2014 15:34

      vercaaaa (neregistrovaný) 109.81.126.---

      Re: proforma faktura s PDP ?
      Dobrý den, máte pravdu, u RPDP se odvádí DPH až z konečné vyúčtovací faktury, nikoli ze zálohy. (takže ikdyž zaplatíte zálohu na práce, nepřijde Vám daňový doklad k této platbě). Vy potom s přiznáním k DPH odešlete zároveň i výpis z evidence na straně odběratele.
      A tvrzení Vašeho dodavatele, že "stejně nejste povinna jako posl. odběratel" -- to je jedno, kolikátý jste odběratel (např. při subdodávkách) - důležité je pokud fakturuje CZ plátce DPH CZ plátci DPH a splňujete vše okolo RPDP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).