Hlavní navigace

Neomluvená absence

• (neregistrovaný) 85.207.24.---

30. 1. 2014 15:08

Dobrý den,

prosím moc o radu, nevím, jestli můžu vzít tuto výpověď jako platnou.

náš zaměstnanec dne 21.01. odešel z práce bez svolení a den má neomluvený a od té doby o něm nemáme žádné zprávy. Ani dovolat se mu nemůžeme. S největší pravděpodobností je ještě někde v Německu.

Jak takovému zaměstnanci ukončit pracovní poměr?? zasílala jsem mu na adresu trvalého pobytu napomenutí, druhý den další napomenutí s výpovědí.

Můžu výpověď uznat za platnou i když on nám nic nepodepsal??

děkuji moc za rady, už nevím co s ním.

Ivana

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 1. 2014 15:18

pája

Re: neomluvená absence
      proč děláte něco, co neumíte? ZP platí pro všechny stejně. Kdybyste se začetla zde do diskuze dříve, než uděláte takovou botu, tak zjistíte, že podle stávající judikatury stačí 5 A k tomu, aby zam-tel mohl oprávněně okamžitě zrušit s tím dotyčným PP dle § 55/1 b ZP, zašlete mu to na doručenku do vlast. rukou, PP skončí dnem převzetí nebo dnem, který se za něj dle ZP považuje a je to.
      Copak není u vás ve firmě někdo, kdo zná prac. právo, alespoň základní věci?

• 30. 1. 2014 16:33

IvanaŠ (neregistrovaný) 82.202.109.---

Já mu poslala napomenutí za svévolné opuštění pracoviště a tím porušení kázně dle paragragu 55 1b a druhý den to samé s okamžitým zrušením pracovního poměru dle paragrafu 55, to jsem zaslala doporučeně na jeho adresu....to je špatně??

• 30. 1. 2014 17:16

pája

kdo se v topm má vyznat, když jednou posíláte výpověď, pak zase okamžité zrušení, nepíšete, zda do vl. rukou, zajámalo by mne, kdo toto za firmu podepsal, nebo vás nechají toto tropit bez kontroly?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).