Hlavní navigace

Potvrzení o zd. příjmech u nulové daně

 • (neregistrovaný)

  31. 1. 2014 0:00

  Dobrý večer, v listopadu a prosinci jsem pracovala na DPP, na tyto měsíce jsem měla podepsáno Prohlášení, vzhledem k nižšímu příjmu byla daň nulová. Chtěla bych si sama podat daňové přinání (vím, že bych mohla u posledního zaměstnavatele, ale raději si to udělám sama), protože v úhrnu za rok jsem daň ve výši cca 4000Kč platila, a protože jsem na RD a moc příjmů nemám, měla by mi být celá daň vrácena. Účetní však u zmiňované DPP odmítá vystavit Potvrzení o zdanitelných příjmech, dala mi pouze nějaké vlastní potvrzení ve Wordu o tom, že jsem si vydělala tolik a tolik a daň je nulová. Myslím, že do daňového přiznání by se i tento příjem měl uvádět, ale nevím, jak to vysvětlit té účetní. Je pravda na mé straně nebo se mýlím, přece jenom mzdy na RD nedělám? Moc prosím o radu. Nerada bych někoho obtěžovala, když by to šlo i jinak.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 31. 1. 2014 0:33

   EvaP (neregistrovaný)

   Re: Potvrzení o zd. příjmech u nulové da
   jelikož jste podepsala prohlášení a po slevě na dani byla zálohová daň nula, ale měla jste zdanitelné příjmy, které v DP musíte zohlednit a mzdovka MUSÍ vystavit potvzení o zdanitelných příjmech

   ZDP § 38j
   (3) Na žádost poplatníka je plátce daně povinen za období, za které byla vyplácena nebo zúčtována mzda, vystavit nejpozději do deseti dnů od podání žádosti doklad o souhrnných údajích uvedených ve mzdovém listě, které jsou rozhodné pro výpočet základu daně, daně, záloh a pro poskytnutí slevy na dani podle § 35ba a daňového zvýhodnění. Kopii vystaveného dokladu plátce uschová.

   takže požádejte písemně zam-tele (uvedla bych i odkaz na §), ona Vám jej musí vystavit (ale pozor, v zákoně se nepíše, že Vám jej musí POSLAT), takže se pro potvrzení muste zastavit, pokud se s ní nedohodnete jinak (např. pošlete v dopise známku...)

  • 31. 1. 2014 7:59

   RenataH (neregistrovaný)

   Re: Potvrzení o zd. příjmech u nulové da
   prosím vás, je to opravdu účetní ? to je přece základní věc, kterou by účetní měla vědět...

  • 31. 1. 2014 8:13

   jasná. (neregistrovaný)

   Re: Potvrzení o zd. příjmech u nulové da
   Pokud vám potvrzení nevystaví, obraťte se na FÚ.

  • 31. 1. 2014 8:30

   Lenka F. (neregistrovaný)

   Re: Potvrzení o zd. příjmech u nulové da
   Můžete si také vytisknout prázdný formulář ze stránek Daňové zprávy, případně vyzvednout na kterémkoliv Finančním úřadu (na těchto stránkách je taky, ale placené za 25,- Kč) a dotyčné účetní přinést nebo poslat k vyplnění. Já takto postupuji u našich zaměstnanců, kteří mají podobný problém s potvrzením z bývalého zaměstnání. Když už jim dám papír a oni ho dají účetní do ruky, tak jim ho vyplní.

  • 31. 1. 2014 12:17

   MartK (neregistrovaný)

   Re: Potvrzení o zd. příjmech u nulové da
   Dobrý den, velice děkuji všem za rady. Tím se mi potvrdilo, co jsem si myslela a budu mít tak větší odvahu znovu to Potvrzení vyžadovat. Myslím, že si ho vyplním komplet sama a té účetní to dám pouze podepsat, aby s tím tedy neměla žádnou práci. Třeba by mi ještě řekla, že to program Helios neumí, o čemž teda pochybuji.

  • 31. 1. 2014 12:59

   jasná. (neregistrovaný)

   Re: Potvrzení o zd. příjmech u nulové da
   Na to ji můžete říci, že Helios je nejdražší účetní program na našem trhu. Tak ať se s ním naučí pracovat, protože s lepším účetním programem jsem se ještě nesetkala. S nadsázkou řečeno, ten umí vše, čekám ,kdy mi začne vařit kafe a pak už fakt bude umět vše.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).