Hlavní navigace

Dovolená po nemoci a PPM

• (neregistrovaný) 88.101.166.---

31. 1. 2014 9:50

Dobrý den,
    mám dotaz ohledně výpočtu průměrné hodinové náhrady za dovolenou. Od půlky března 2013 jsem byla v pracovní neschopnosti, od srpna jsem pobírala PPM, teď v březnu 2014 budu dočerpávat 23,5 dní dovolené z loňského roku a mám prý nárok i na dovolenou z roku 2014. Teď ale můj dotaz. Když koukám na mzdový list za loňský rok, tak jsem měla za období 01-03/2013 průměrnou hodinovou náhradu 230,85Kč, za období 04-06/2013 jsem měla průměrnou náhradu 193,71Kč. Dále až do konce roku již není nic vyplněno. Zaměstnavatel mi sdělil, že dovolená, kterou teď budu čerpat bude s náhradou 146Kč. Je to velký rozdíl, tak jak k tomu došel? Z čeho se v tomto případě náhrada dovolené počítá? Předem děkuji za odpovědi.

• 31. 1. 2014 16:57

JiřinaH. (neregistrovaný) 85.119.90.---

Re: Dovolená po nemoci a PPM
      V takovém případě (dovolená , kdy v předchozím čtvrtletí nebylo odpracováno alespoň 21 dnů - a to nebylo ), musí být použit pravděpodobný výdělek. Zdá -li se Vám, že neodpovídá, klidně si nechte od mzdové ú.-vysvětli, jak ho stanovila a vypočítala.
      Záleží na tom, zda máte měsíční mzdu nebo hodinovou, může přihlížet i k průměru zaměstnanců,kteří vykonávají stejnou ( srovnatelnou) práci ve stejném množství a kvalitě jako Vy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).