Hlavní navigace

Jak postupovat po rodičovské dovolené

• (neregistrovaný) 213.19.100.---

31. 1. 2014 20:41

Jak nejlépe postupovat po rodičáku? RD mi končí 7.2.2014 (do 3 let věku dítěte) 8.2. bych měla nastoupit (zaměstnavatel mi hlídá místo do 3 let věku dítěte). Jenže jsem nucena z důvodu péče o dítě sepsat dohodu o rozvázání PP. Nebylo by pro mě výhodnější odpracovat alespoň jeden den, abych měla podporu z předpokládaného výdělku? Nebo kolik dní je třeba odpracovat? A poté ukončit PP dohodou.
    Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 2. 2014 8:49

jasná. (neregistrovaný) 80.82.146.---

Re: jak postupovat po rodičovské dovolen
      Aby se vám počítala podpora z výdělku, musela byste ukončit prac. poměr 30.6.2014 a musela byste mít do konce března odpracovaných alespoň 21 směn.

• 1. 2. 2014 10:59

xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

ze stránek mpsv.cz
      Skončila mi rodičovská dovolená a v práci mi chtějí dát výpověď. Z čeho se mi pak vypočítá podpora v nezaměstnanosti? Z rodičovské?
      Rozhodující bude potvrzení dob důchodového pojištění zaměstnavatele a datum podání žádosti o podporu v nezaměstnanosti. Pokud zaměstnavatel potvrdí, že v posledních dvou letech se jednalo pouze o náhradní dobu (péče o dítě do 4 let věku), potom se bude výše podpory v nezaměstnanosti počítat z průměrné mzdy v národním hospodářství. Jestliže však do zaměstnání nastoupíte (i když jen na pár dní), získáte tím dobu důchodového pojištění a výše podpory v nezaměstnanosti se bude počítat z průměrného měsíčního čistého výdělku ze zaměstnání.

Tak že když 10.2.2014 nastoupíte do práce, odpracujete jen na pár dnů a dohodnete se se zaměstnavatelem na skončení PP dohodou např. 14.2., zaměstnavatel vám vystaví doklad o výši čistého příjmu z pravděpodobného výdělku.
      Jestli se ale nedohodnete na skončení a budete muset dát výpověď, a doručíte jí zaměstnavatelei do 28.2.0014, tak vám poběží dvouměsíční výpovědní doba a PP skončí 30.4.2014.

• 1. 2. 2014 11:10

Adéla (neregistrovaný) 213.19.100.---

Děkuji, také jsem to tak slyšela a myslíte, že když bych odpracovala pouze 1 den a hned se dohodla na zrušení pracovního poměru, že to bude pro up stačit a nebude to nápadné?

• 1. 2. 2014 11:19

Katka2 (neregistrovaný) 89.24.105.---

Taky jsem slyšela o případech, kdy toto úp nezbaštil. A když to máte 100 km daleko...

• 1. 2. 2014 15:18

Loparr (neregistrovaný) 93.91.51.---

>>>>Jak nejlépe postupovat po rodičáku? RD mi končí
      >>>>7.2.2014 (do 3 let věku dítěte) 8.2. bych měla
      >>>>nastoupit
      >>>>(zaměstnavatel mi hlídá místo do 3 let věku dítěte).
      >>>>Jenže jsem nucena z důvodu péče o dítě sepsat dohodu
      >>>>o
      >>>>rozvázání PP. Nebylo by pro mě výhodnější odpracovat
      >>>>alespoň jeden den, abych měla podporu z
      >>>>předpokládaného
      >>>>výdělku? Nebo kolik dní je třeba odpracovat? A poté
      >>>>ukončit PP dohodou.

>Děkuji, také jsem to tak slyšela a myslíte, že když
      >bych odpracovala pouze 1 den a hned se dohodla na
      >zrušení pracovního poměru, že to bude pro up stačit a nebude
      >to nápadné?

Dobnrý den, už jsem to tu kdysi psala....pracovala jsem pár let pro ÚP. Interně je nařízeno kolik dní musíte odpracovat. Tedy v jednom kraji můžou stačit 2 dny, z porad vím, že někde to byly i týdny. Jinak třeba 2 dny mohou být posouzeny jako účelové a podpora se bude počítat z národního hospodářství. Pokud chcete mít jistotu, že podpora bude z pravděpodobného příjmu, tak odpracujte alespoň třeba 14 dní. Prostě zkusila jste to, ale nezvládnete to skloubit (školkax dojíždění apod...)

• 1. 2. 2014 16:13

Adéla (neregistrovaný) 213.19.100.---

Moc děkuji, jenže i 2 týdny pro mě budou nepřijatelné. Děti do školky, cestování apod. Hold se budu muset dohodnout na okamžitém ukončení PP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).