Hlavní navigace

Srážková daň vyúčtování

• (neregistrovaný) 77.240.98.---

1. 2. 2014 8:40

Dobrý den,
    mám prosbu o radu..srážkovou daň jsme poprvé měli letos v lednu - mzda za únor..do vyúčtování jsem letos zapsala v lednu..takže i prosincovou daň, která je v lednových mzdách mám v prosinci..vyúčtování už jsem odeslala..mám udělat opravné?
    Děkuji, pěknou sobotu Jana

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 2. 2014 10:31

xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

Re: srážková daň vyúčtování
      dělám to také tak už několik let a zatím se nikdo neozval, že by to bylo špatně

http://www.ucto2000.cz/UCTOINFO/pk1317.htm

• 1. 2. 2014 11:13

h,p (neregistrovaný) 77.92.222.---

Pokud jste neměli kontrolu, tak jak by FÚ zjistil, že je to špatně? ! Srážková daň se uvádí do měsíce, ve kterém byla sražena. Tzn. pokud byla sražena daň za leden v únoru při výplatě, pak patří do února. Správně by mělo jít opravné, jestli ho uděláte nebo ne, záleží na Vás.

• 1. 2. 2014 11:20

. (neregistrovaný) 77.240.103.---

FÚ v Berouně - podle jedné správkyně daně je to stejné jako u zálohové daně, tj. mzda/odměna za práci v prosinci, řádek ve vyúčtování za prosinec

FÚ v Praze - chtějí podle toho, kdy bylo skutečně sraženo, ne kdy byla práce provedena a za který měsíc je zúčtována.
      Takže pokud odměnu prosincovou vypočtu i vyplatím zaměstnanci v prosinci, patří do řádku prosinec.
      Ale pokud prosincovou odměnu vypočtu v lednu a vyplatím zaměstnanci v lednu, tak patří do řádku leden. Tato varianta je ve většině případů, protože mzdy se počítají normálně až následující měsíc.

• 1. 2. 2014 21:37

Pavla Horáková (neregistrovaný) 109.80.10.---

mám úplně stejný problém jako paní Veselá, vyúčtování jsem též odeslala a nyní řeším, že je to vlastně špatně. Program mě vyjel podklad pro vyúčtování srážkové daně, a tam je za leden 100, za únor 100,-, za březen 300, nemám to posunuté o měsíc , kdy probíhalo vyúčtování mezd. Kdybych měla postupovat dle toho kdy byla skutečně daň zaplacena na FÚ, tak bych to špatně dohledávala, podnikatel má hodně zpozděné platby a chaotické :-(
      Paní Veselá jak jste to vyřešila?

• 1. 2. 2014 21:42

Jana Veselá (neregistrovaný) 77.240.98.---

Dobrý večer,
      zatím to neřeším,nechávám si klid do pondělí..pak ale opravdu nevím, protože takhle posunuté to pak bude vlastně každý rok..podle mě to není nic proti ničemu, ale opravdu nevím.....

• 1. 2. 2014 21:44

Jana Veselá (neregistrovaný) 77.240.98.---

...ale ve vyúčtování nejde o měsíc úhrady (jestli majitel platil napřeskáčku), ale o měsíc provedení srážky..

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).