Hlavní navigace

Rodičovská a zúčtování daně

  • (neregistrovaný) 77.48.51.---

    1. 2. 2014 10:42

    Dobrý den,
    naše zaměstnankyně byla po celý rok 2013 na RD, neměla od nás žádný příjem. V průběhu roku však měla PP u jiného zam. s příjmy daněné zálohovou daní. Nyní nás žádá o zúčtování daně. Jsme mu povinni udělat roční zúčtování daně?. Dle mého názoru nemůže, opírám se o § 38ch odst. 1) - ... pobíral mzdu...může požádat... posledního z uvedených plátců. Od nás v roce 2013 žádnou mzdu nepobíral, proto by se měl obrátit na druhého zaměstnavatele.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 2. 2014 11:13

      Katka2 (neregistrovaný) 89.24.105.---

      Re: Rodičovská a zúčtování daně
      Měla podepsané prohlášení u vás nebo u druhého?

    • 1. 2. 2014 11:37

      Olda (neregistrovaný) 77.48.51.---

      Re: Rodičovská a zúčtování daně
      Volal jsem účetní, u nás prý neměla, u druhého neví, protože nemá zatím potvrzení o mzdách.

    • 1. 2. 2014 15:13

      RenataH (neregistrovaný) 94.138.124.---

      Re: Rodičovská a zúčtování daně
      Pokud u vás neměla podepsané prohlášení (proč by ho také měla mít, když u vás neměla žádný příjem), nebudete jí dělat roční zúčtování daní. ať si od vás vyzvedne potvrzení o zdanitelných příjmech a buď požádá toho druhého zaměstnavatele nebo si podá daňové přiznání sama.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).