Hlavní navigace

Skončení PP dovolená, odstupné

• (neregistrovaný) 90.177.81.---

3. 2. 2014 8:09

Dobrý den, prosím o pomoc. ZAměstnanec po 6 letech skončil k 31.1.2014. Vychází mu 1,5 dne dovolené, ale vyčerpal dva dny. Co s tím? A má vůbec nárok na dovolenou, není tam nějaká podmínka odpracování konkrétního počtu dnů? NAvíc mu náleží odstupné, jak ho vypočítat a jak zdnit? Co jsem stihla zjistit, tak že se pouze daní, ale neodvádí se z něj zdravotní a sociální pojištění, ve mzdovém programu ho dám jako další zdanitelný příjem?
    Moc Vám děkuji, byla jsem hozená "do vody".

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 2. 2014 8:39

jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

Re: skončení PP dovolená, odstupné
      Za 0,5 dne přečerpané dovolené mu stáhnete peníze a do docházky zadáte 0,5 dne neplac. volna. Předpokládám, že z loňska mu nezůstala žádná dovolená.
      Odstupné - SP a ZP se neodvádí, pouze se daní. Nárok bude na 3měsíční odstupné.

• 3. 2. 2014 9:05

RenataH (neregistrovaný) 82.99.163.---

Re: skončení PP dovolená, odstupné
      ze zákona měl také nárok na volno nahledání zaměstnání. Předpokládám, že takové volno jste mu poskytli a zaplatili

• 3. 2. 2014 9:11

mankaa (neregistrovaný) 90.177.81.---

Re: ??
      Ne, bohužel nic takové nebylo. Co se s tím dá dělat?
      A prosím, také jsem narazila na toto a jsem zmatená hlavně z té poslední věty:
      Odstupné, které je dle Zákoníku práce (max. 3 měsíce), je osvobozeno od SP a ZP. Pokud je odstupné sjednané při nástupu zakotveno v Kolektivní smlouvě nebo ve vnitřním předpisu, pak se považuje za odstupné dle ZP. U odstupného, které není zakotveno ani sjednáno v žádném z těchto dokumentů, a bude vyplaceno nad rámec ZP, se srazí vše (ZP, SP a daň) a zadá se formou odměny.

• 3. 2. 2014 9:17

all (neregistrovaný) 46.227.168.---

Třeba žádné zaměstnání nehledal, tudíž volno nebylo třeba mu poskytnout.

Jde o to, jestli v Kolektivní smlouvě nemáte sjednáno vyšší než zákonné odstupné. Nebo jestli ttřeba zaměstnavatel by chtěl poskytnout vyšší odstupné a není to ujednáno v Kolektivní smlouvě, v tom případě by se zadalo formou odměny se všemi odvody.

• 3. 2. 2014 9:24

mankaa (neregistrovaný) 90.177.81.---

Aha, žádná kolektivní smlouva tady není..
      Moc Vám děkuji za ochotu, trpělivost, rady a přeji Vám hezký den! :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).