Hlavní navigace

Odpočet na dítě - střídavá péče

• (neregistrovaný) 176.98.110.---

3. 2. 2014 18:34

Dobrý den, jak je to prosím s uplatněním odpočtu na vyživované dítě u střídavé péče? Bývalí manželé nežijí spolu v jedné domácnosti a mají jedno dítě ve střídavé péči. Je tedy možné, aby si klientka uplatnila slevu na dítě za 6 měsíců? Pokud ano, tak stačí čestné prohlášení bývalého manžela, že si uplatní pouze za zbývajících 6 měsíců? Bude chtít FÚ i papír od soudu, kde je rozhodnuto o střídavé péčei? Existuje nějaký pokyn, kde je info ohledně střídavé péče?
    Předem děkuji za odpověď

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 2. 2014 11:13

p (neregistrovaný) 78.80.82.---

Re: Odpočet na dítě - střídavá péče
      dobrý den, řeším stejný problém, pokyn jsem četla, ale nikdo mi nedokáže říct, jak ten pokyn praktikovat v praxi. Naše pracovnice si dítě uplaňovala již dříve a kdyby nechtěla potvrdit papíry k soudu, tak ani nevím, že mají děti ve střídavé péči a že se rozvádí. Potvrzení od zaměstnavatele manžela (zatím ještě manžela) mám, možná bych měla mít i rozhodnutí ze soudu o střídavé péči (to zatím nemám, je potřeba?). Jaké doklady, prosím, máte vy?

• 4. 2. 2014 13:25

Ortinka (neregistrovaný) 176.98.110.---

Dobrý den, já myslím, že by FÚ mělo stačit jen čestné prohlášení bývalého manžela. Ale raději tam budu volat, uvidím co mi řeknou. Já mám k dispozici také jen čestné prohlášení od bývalého partnera, že neuplatňuje za celý rok, každý bude uplatňovat za 6 měsíců.

• 4. 2. 2014 13:31

p (neregistrovaný) 78.80.82.---

největší radost by mi udělalo, kdyby si paní děti neuplatňovala a po skončení roku si podala daňové přiznání, vytiskla jsem si ten pokyn, dám ho pracovnici ať si ho přečte a řekne mi, jak se doma domluvili. Paní je titulovaná, měla by tomu rozumět........

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).