Hlavní navigace

Refundace mzdy-člen voleb.komise

• (neregistrovaný) 194.228.16.---

3. 2. 2014 18:57

Dobrý večer,zaměstnankyně byla v lednu 4x členkou okrskové volební komise, prac.dobu má 6-14,30 a potvrzení má 2x od 13 do 22 hodin, a 2x od 7,30 do 19 hodin. V tyto dny měla pracovat,takže je dostane od zaměstn.zaplaceny a budu její mzdu refundovat městu. Ale nevím, jestli mám vyfakturovat prostě celé směny, které měla v těch dnech odpracovat? Prosím, někdo mi radí fakturovat 4 x 8 hodin plus odvody a někdo zase fakturovat jen hodiny, které spadají do rozvrhu voleb. Ještě jsem toto neřešila, prosím, poraďte. Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 2. 2014 19:35

xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

Re: Refundace mzdy-člen voleb.komise
      Podle zákona o volbách má člen okrskové volební komise, který je v pracovním poměru, nárok na pracovní volno v nezbytně nutném rozsahu a na náhradu mzdy nebo platu ve výši průměrného výdělku od uvolňujícího zaměstnavatele.
      Jestli měla v těchto dnech pracovní dobu 6 -14,30, tak budete nárokovat tolik hodin, kolik jich zameškala v důsledku konání členky volební komise. Nárokovat budete náhradu mzdu i odvody za zaměstnavatele.

• 3. 2. 2014 19:40

eevička (neregistrovaný) 194.228.16.---

Děkuji za odpověď, já jí tedy zaplatím hodiny, které spadají do rozvvrhu voleb, ty taky včetně odvodů vyfakturuji, a na zbytek hodin jí napíšu omluvené volno. Přeji hezký večer.

• 3. 2. 2014 19:49

Jaký zbytek máte na mysli? Jestli měla být v práci a protože byla na volbách, tak v práci nebyla, tak ty hodiny, co měla být v práci jí zaplatíte náhradou a budete nárokovat na obci.
      Jak měla pracovat? Ve kterých dnech a kdy byly volby?

• 4. 2. 2014 7:05

No byl to vždy pátek a sobota, pracovat měla,jsou to její pracovní dny. Mě jde o to,že pracovní dobu má 6-14,30 a volby byly v pátek 13-22,30 a v sobotu 7,30-19. Děkuji

• 4. 2. 2014 8:14

Pořád jsem se nedozvěděla, jestli něco v pátek odpracovala.
      V pátek mohla být v práci po část směny a v sobotu nemohla, to byla na volbách, tak že v pátek zaplatíte zbytek co neodpracovala (jestli nebyla v práci vůbec, třeba bydlí dál a nebo neměla spojení z práce tak, aby se včas dostavila do volební komise) tak zaplatíte náhradou celou páteční směnu a celou sobotní směnu.

• 4. 2. 2014 8:23

Omlouvám se, napsala jsem to asi nejasně,paní v dny voleb v práci nebyla vůbec, dojíždí a spojení není nic moc. Jestli to dobře chápu, tak v tomto případě zaplatím náhradou všechny 4 směny, a také je budu celé fakturovat městu, je to tak? Děkuji Vám za trpělivost.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).