Hlavní navigace

Autorské honoráře a dph

  • (neregistrovaný) 86.49.154.---

    3. 2. 2014 22:44

    Dobrý den. Pokud fakturu ( ať jako právnická nebo fyzická osoba) autorské honoráře (výkon umělce) a jde o částku do 10 tis Kč měsíčně, jak se postupuje v oblasti DPH, pokud se jedná o plátce? Je předmětem zdanění a jaký by byl základ- s nebo bez srážkové daně? Děkuji moc za radu .

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 2. 2014 22:47

      . (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: autorské honoráře a dph
      ZDPH § 5 odst.2)

      Pravidla bod 4)
      Řešeno zde v pátek a v sobotu

    • 4. 2. 2014 8:05

      Gábina (neregistrovaný) 86.49.154.---

      Re: autorské honoráře a dph
      Děkuji moc, pročetla jsem starší příspěvky, ale asi mi to po ránu nezapaluje...Z odkazu na DPH zákon mi vyplývá, že honorář by neměl být předmětem DPH, ale z článku

      http://www.ucetnikavarna.cz/diskuse/vypis-prispevku/forumid-11336-autorske-honorare/

      který zmiňujete mi vyplývá, že hrubý příjem pro srážkovou daň je částka bez DPH...
      Omlouvám se za nechápavost, ale pro mne se jedná o novou oblast mé práce a nemám žádnou praktickou zkušenost z minula...

    • 4. 2. 2014 8:46

      . (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: autorské honoráře a dph
      Poslední komentář "vloženo: 18. 1. 2013 04:33:02 "
      Výňatek z příspěvku
      "Ještě doplnění k DPH - autorské honoráře které spadají do popsaného režimu srážkové daně NEJSOU předmětem DPH"..
      .."autoři vám k nim žádné DPH účtovat nesmějí (pokud snad omylem ano, jednalo by se o jejich neplatný /přímo zákonu odporující / požadavek peněz který je potřeba s odkazem na zákon o DPH odmítnout a neproplácet - takové "DPH" si ani nemůžete uplatnit ve svém nároku na odpočet"

    • 4. 2. 2014 9:05

      Gábina (neregistrovaný) 86.49.154.---

      Re: autorské honoráře a dph
      Děkuji moc...A omlouvám se za menší chápavost :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).