Hlavní navigace

DPH u pozemku

  • (neregistrovaný) 212.71.165.---

    4. 2. 2014 8:28

    Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně DPH u pozemku. Jsme město.
    Bude podléhat DPH pozemek na kterém jsou z části stavby? Pozemek má cca 1000m2 a na 30m2 se nachází stavba, která byla zkolaudována před více jak 5ti lety. Bylo by řešením stavby zaměřit, pozemek pod stavbou prodat bez DPH a zbylý prodat podle toho jestli tam jsou sítě?
    A co černé stavby, které na pozemku stojí bez povolení, kolaudace?
    A zasíťované pozemky? Opět pozemek cca 1000m2 a zasíťován jen z části 100m2. Lze část zasíťovaného prodat jako pozemek podléhající DPH a zbytek bez DPH?
    Předem velmi děkuji za pomoc a přeji hezký den.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 2. 2014 8:50

      jinka (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: DPH u pozemku
      Nejsem úplný odborník na pozemky, ale zkusím odpovědět (bez záruky) ještě mi zní v hlavě výklad ze školení
      a/5 let - osvobozeno včetně pozemku
      b/černé stavby - nevím, ale pokud je "stavební" tak s DPH
      c/zasíťovaný pozemek - s DPH, nelze rozdělit

    • 4. 2. 2014 9:23

      Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

      Re: DPH u pozemku
      od 1.1.2014 jsou velké změny pozemek x stavba § 56, § 56a)

    • 4. 2. 2014 9:27

      jinka (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: DPH u pozemku
      ale ta odpověď je k roku 2014 - nebo máte pocit, že je to špatně?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).