Hlavní navigace

nepodepsané prohlášení a roční zúčtování

  • (neregistrovaný) 62.153.226.---

    4. 2. 2014 8:31

    Dobrý den, prosím o radu. Paní k nám nastoupila 1.7.2013 a podepsala prohlášení. Byla stále zaměstnaná u předchozího z-tele do 31.10.2013, kde čerpala rodičovskou dovolenou, takže tam nepodepsala a byla bez příjmu. Nyní žádá u nás o roční zúčtování a doložila potvrzení o zdanitelných příjmech, že za rok 2013 u "předchozího" z-tele nepodepsala. K přeplatku daně nedošlo, měla podepsáno jen u nás za rok 2013,ale nejsem si jista, zda jí mohu RZ provést. Pokud poplatník nemá za část roku podepsané prohlášení, nemůžu mu provést roční zúčtování, ale když má nulové přijmy ...?
    když se podívám na § 38g odst. 2) Daňové přiznání není povinen podat poplatník, který má příjmy ze závislé činnosti a funkční požitky podle § 6 pouze od jednoho a nebo postupně od více plátců daně včetně doplatků mezd od těchto plátců (§ 38ch odst. 4). Podmínkou je, že poplatník podepsal u všech těchto plátců daně na příslušné zdaňovací období prohlášení k dani
    ... a ona má příjmy od jednoho, ale nemá podepsáno u dŕuhého .... tak musí mít podepsáno u obou po sobě ..., tak nevím, jak to prosím vidíte vy?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).