Hlavní navigace

Roční úhrn čistého obratu

  • (neregistrovaný) 46.23.138.---

    4. 2. 2014 15:30

    Dobrý den, prosím vás, v daňovém přiznání položka "Roční úhrn čistého obratu" se podle zákona rozumí: "ročním úhrnem čistého obratu se pro účely tohoto zákona rozumí výše výnosů snížená o prodejní slevy a dělená počtem započatých měsíců, po které trvalo účetní období, a vynásobená dvanácti"

    To znamená, že když účetní období netrvalo celý rok, tak to vydělím počtem měsíců doby účeního období a pak to vynásobím 12. Takže tato částka se bude lišit od skutečných výnosů. Chápu to tak správně? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 2. 2014 16:58

      jinka (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: Roční úhrn čistého obratu
      ano
      dovolím si ještě upozornit na případné zálohy, ty se také "přepočítávájí"
      §38a/6

    • 4. 2. 2014 17:01

      lucinnka (neregistrovaný) 46.23.138.---

      Děkuji
      >>Dobrý den, prosím vás, v daňovém přiznání položka
      >>"Roční úhrn čistého obratu" se podle zákona rozumí:
      >>"ročním úhrnem čistého obratu se pro účely tohoto
      >>zákona
      >>rozumí výše výnosů snížená o prodejní slevy a dělená
      >>počtem započatých měsíců, po které trvalo účetní
      >>období, a
      >>vynásobená dvanácti"
      >>
      >>To znamená, že když účetní období netrvalo celý rok,
      >>tak to vydělím počtem měsíců doby účeního období a
      >>pak
      >>to vynásobím 12. Takže tato částka se bude lišit od
      >>skutečných výnosů. Chápu to tak správně? Děkuji
      >ano
      >dovolím si ještě upozornit na případné zálohy, ty se
      >také "přepočítávájí"
      >§38a/6

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).