Hlavní navigace

Odměna jednatele

  • (neregistrovaný) 178.216.147.---

    4. 2. 2014 15:56

    Prosím- chápu dobře - můžeme nyní vyplácet odměny jednatele až do 30.6. podle původní smlouvy - nebo lépe řečeno do doby, kdy si společnost přepracuje společenskou smlouvu a v ní toto nově vyřeší? A dále v letošním roce je částka jenom 2000,- aby z této odměny nevznikla povinnost odvádět sociální? Moc děkuji za případnou reakci

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 2. 2014 16:14

      pája

      Re: odměna jednatele
      >Prosím- chápu dobře - můžeme nyní vyplácet odměny
      >jednatele až do 30.6. podle původní smlouvy - nebo lépe
      >řečeno do doby, kdy si společnost přepracuje
      >společenskou smlouvu

      od 1.1. upravuje odměnu jednatetele ZOK § 59 a násl., na spol. smlouvě to nezávisí.

      a v ní toto nově vyřeší? A dále v letošním
      >roce je částka jenom 2000,- aby z této odměny nevznikla
      >povinnost odvádět sociální? Moc děkuji za případnou
      >reakci

    • 4. 2. 2014 16:24

      ivaj (neregistrovaný) 178.216.147.---

      Re: odměna jednatele
      - děkuji, takže pokud nemá jednatel sjednanou a schválenou smlouvu o výkonu funkce od 1.1.2014 tak se to bere tak, jako že tuto funci děla bezplatně?
      - a to sociální v případě, že smlouvu má, nepodléhá odměna do 2000,- - alespoň toto chápu dobře?

    • 4. 2. 2014 17:11

      ivaj (neregistrovaný) 178.216.147.---

      Re: odměna jednatele
      >>>Prosím- chápu dobře - můžeme nyní vyplácet odměny
      >>>jednatele až do 30.6. podle původní smlouvy - nebo
      >>>lépe
      >>>řečeno do doby, kdy si společnost přepracuje
      >>>společenskou smlouvu
      >>
      >>od 1.1. upravuje odměnu jednatetele ZOK § 59 a násl.,
      >>na spol. smlouvě to nezávisí.
      >>
      >>a v ní toto nově vyřeší? A dále v letošním
      >>>roce je částka jenom 2000,- aby z této odměny
      >>>nevznikla
      >>>povinnost odvádět sociální? Moc děkuji za případnou
      >>>reakci
      >- děkuji, takže pokud nemá jednatel sjednanou a
      >schválenou smlouvu o výkonu funkce od 1.1.2014 tak se to
      >bere tak, jako že tuto funci děla bezplatně? Ještě doplňuji, oni zatím jednatelé měli mandátní smlouvu, dle informací jsem chápala tak, že zatím mohou i na začátku letošního roku tuto mandátní smlouvu používat, ale k 30.6. již musí mít vše podle nových zákonů - o obch. korporacích a obč. zákoníku
      >- a to sociální v případě, že smlouvu má, nepodléhá
      >odměna do 2000,- - alespoň toto chápu dobře?

    • 5. 2. 2014 7:36

      Hanah (neregistrovaný) 90.180.186.---

      Re: odměna jednatele
      o smlouvě zatím nevím, ale odměna do 2500 podléhá jen ZP, SP ne.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).