Hlavní navigace

Zdanění příjmů důchodce

• (neregistrovaný) 141.170.141.---

4. 2. 2014 19:13

Prosím o radu zkušené - zaměstnali jsme starobního důchodce od 1/2013 na DoPP. Od ledna do června podepsal Prohlášení, pak už nechtěl podepsat, ale pracoval ještě v září a říjnu bez podepsání prohlášení. Protože doma chová koně, dostal 10.000,- dotací na rok 2013, takže z tohoto pohledu by nemusel podávat přiznání k DP (není OSVČ). Ale protože neměl ve 2. polovině r. 2013 podepsané prohlášení, tak asi bude muset podat přiznání k DP.
    Kdyby dodatečně mi u nás ve firmě podepsal prohlášení i na 2. polovinu roku, tak by se asi vyhnul tomu, aby podával DP.
    Jestli je to tak, co by to pro mne jako účetní znamenalo, že podepíše prohlášení i na 2. polovinu roku 2013? Znamená to, že požádá o vyúčtování daně? Co bych já měla jako doklad k tomu, že požádal o podepsání prohlášení i na 2. polovinu roku, když už mám v jeho prohlášení zápis, že podepsal jen do 6/2013? Nebo pro něj platí, že když má příjem vyšší než 6000 (kromě příjmů ze závislé činnosti = což asi je DoPP), tak musí podat přiznání?
    Děkuji Vám předem za názor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).