Hlavní navigace

Služby z EU od neplátce

  • (neregistrovaný) 80.188.79.---

    5. 2. 2014 10:45

    Neplátce DPH z EU nám poskytnul zámečnické práce. Chápu, že po první fakituře by se měl automaticky stát plátcem DPH. On nám, ale vystavil další faktury jako neplátce. Když jeho DIČ zadám do vyhledávače, tak se mi ukáže, že nyní je plátce DPH, ale samozřejmě nevím od kdy. Co mám udělat z fakturama z konce loňského roku?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 2. 2014 10:57

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: Služby z EU od neplátce
      reverse charge dle §108 odst. 1 ZDPH
      každopádně ať vám pošle své osvědčení o registraci k DPH

    • 5. 2. 2014 11:21

      M. (neregistrovaný) 80.188.79.---

      Re: Služby z EU od neplátce
      Od doby, co bude plátce DPH, se to bude dávat do řádku 5. přiznání?

    • 5. 2. 2014 13:14

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: Služby z EU od neplátce
      ano - 5 a 43 (pokud máte nárok na odpočet) a faktury před tímto datem do ř. 12 a 43

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).