Hlavní navigace

Zřizovací výdaje OSVČ

  • (neregistrovaný) 81.90.161.---

    5. 2. 2014 13:19

    Dobrý den, před zahájením činnosti jsem si pronajal budovu, tu jsem rekonstruoval.
    Můžu uplatnit do zřizovacích výdajů náklady na rekonstrukci, nájemné, elektriku, vodu?
    Děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 2. 2014 14:05

      mirka.p

      Re: zřizovací výdaje OSVČ
      Je to v §5 odst7 zákona o daních z příjmů a já bych řekla, že když prokážete, že ty prostory jste rekonstruoval skutečně jen kvůli podnikání, tak by se to do výdajů uplatnit dalo. Ale pozor na to, zdali se jedná o opravu nebo technické zhodnocení budovy. Pokud by šlo o technické zhodnocení, musel byste mít souhlas vlastníka s tím, že smíte rekonstrukci provést a následně odpisovat a pak by částka tech.zhodnocení nebyla výdajem ale musela by se odpisovat.

    • 5. 2. 2014 14:15

      Alex.Val (neregistrovaný) 81.90.161.---

      Re: zřizovací výdaje OSVČ
      No tak to teď úplně nevím. Rekonstruoval jsem vnitřek budovy a z venku kousek.
      A co ten nájem a spotřeby. Musel jsem je platit, ale podnikat jsem mohl až po dokončení rekonstrukce.

    • 5. 2. 2014 14:24

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re: zřizovací výdaje OSVČ
      Nájem a poplatky bych dala jako zřizovací výdaj a u té rekonstrukce musíte rozdělit, velmi zjednodušeně řečeno, co byla oprava stávajícího stavu - tedy budovu jste nevylepšil jen uvedl do provozuschopného stavu a to by se dalo dát do výdajů a naopak ta část rekonstrukce, která není opravou ale zhodnocením budovy, tedy že jste tam udělal něco, co tam předtím nebylo - to by se do výdajů dát nemohlo, muselo by se zařadit jako majetek a odpisovat.

    • 5. 2. 2014 14:38

      Alex.Val (neregistrovaný) 81.90.161.---

      děkuji Vám za obsáhlou odpověď
      >>>>Dobrý den, před zahájením činnosti jsem si pronajal
      >>>>budovu, tu jsem rekonstruoval.
      >>>>Můžu uplatnit do zřizovacích výdajů náklady na
      >>>>rekonstrukci, nájemné, elektriku, vodu?
      >>>>Děkuji za odpověď
      >>>
      >>>Je to v §5 odst7 zákona o daních z příjmů a já bych
      >>>řekla, že když prokážete, že ty prostory jste
      >>>rekonstruoval skutečně jen kvůli podnikání, tak by se
      >>>to do
      >>>výdajů uplatnit dalo. Ale pozor na to, zdali se jedná
      >>>o
      >>>opravu nebo technické zhodnocení budovy. Pokud by šlo
      >>>o
      >>>technické zhodnocení, musel byste mít souhlas
      >>>vlastníka s tím, že smíte rekonstrukci provést a
      >>>následně
      >>>odpisovat a pak by částka tech.zhodnocení nebyla
      >>>výdajem
      >>>ale musela by se odpisovat.
      >>
      >>No tak to teď úplně nevím. Rekonstruoval jsem vnitřek
      >>budovy a z venku kousek.
      >>A co ten nájem a spotřeby. Musel jsem je platit, ale
      >>podnikat jsem mohl až po dokončení rekonstrukce.
      >
      >Nájem a poplatky bych dala jako zřizovací výdaj a u té
      >rekonstrukce musíte rozdělit, velmi zjednodušeně
      >řečeno, co byla oprava stávajícího stavu - tedy budovu jste
      >nevylepšil jen uvedl do provozuschopného stavu a to by
      >se dalo dát do výdajů a naopak ta část rekonstrukce,
      >která není opravou ale zhodnocením budovy, tedy že jste
      >tam udělal něco, co tam předtím nebylo - to by se do
      >výdajů dát nemohlo, muselo by se zařadit jako majetek a
      >odpisovat.

    • 5. 2. 2014 15:27

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      To nemáte zač.
      >>>>>Dobrý den, před zahájením činnosti jsem si pronajal
      >>>>>budovu, tu jsem rekonstruoval.
      >>>>>Můžu uplatnit do zřizovacích výdajů náklady na
      >>>>>rekonstrukci, nájemné, elektriku, vodu?
      >>>>>Děkuji za odpověď
      >>>>
      >>>>Je to v §5 odst7 zákona o daních z příjmů a já bych
      >>>>řekla, že když prokážete, že ty prostory jste
      >>>>rekonstruoval skutečně jen kvůli podnikání, tak by se
      >>>>to do
      >>>>výdajů uplatnit dalo. Ale pozor na to, zdali se jedná
      >>>>o
      >>>>opravu nebo technické zhodnocení budovy. Pokud by šlo
      >>>>o
      >>>>technické zhodnocení, musel byste mít souhlas
      >>>>vlastníka s tím, že smíte rekonstrukci provést a
      >>>>následně
      >>>>odpisovat a pak by částka tech.zhodnocení nebyla
      >>>>výdajem
      >>>>ale musela by se odpisovat.
      >>>
      >>>No tak to teď úplně nevím. Rekonstruoval jsem vnitřek
      >>>budovy a z venku kousek.
      >>>A co ten nájem a spotřeby. Musel jsem je platit, ale
      >>>podnikat jsem mohl až po dokončení rekonstrukce.
      >>
      >>Nájem a poplatky bych dala jako zřizovací výdaj a u
      >>té
      >>rekonstrukce musíte rozdělit, velmi zjednodušeně
      >>řečeno, co byla oprava stávajícího stavu - tedy budovu
      >>jste
      >>nevylepšil jen uvedl do provozuschopného stavu a to
      >>by
      >>se dalo dát do výdajů a naopak ta část rekonstrukce,
      >>která není opravou ale zhodnocením budovy, tedy že
      >>jste
      >>tam udělal něco, co tam předtím nebylo - to by se do
      >>výdajů dát nemohlo, muselo by se zařadit jako majetek
      >>a
      >>odpisovat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).